eReport.sk
Zľava Elena Kohútiková a Eduard Heger.
Zľava Elena Kohútiková a Eduard Heger. Foto: fb/premier.sr

Premiér predstavil novú šéfku svojho tímu: TÁTO žena bude viesť môj zbor poradcov!

Predsedníčkou Zboru poradcov predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽANO) je od utorka Elena Kohútiková. Na sociálnej sieti o tom informuje premiér. Kohútiková viac ako 30 rokov pôsobila v sektore bankovníctva.

„Jej rozhodnutie prijať ponuku viesť môj zbor poradcov si nesmierne vážim. Často hovorím, že ak chceme dostať Slovensko do formy, tak musíme stavať aj na skúsenostiach. A tie jej sú pre mňa ako predsedu vlády nesmierne cenné,“ skonštatoval Heger.

Premiér ocenil, že Kohútiková sa vo funkcii viceguvernérky Národnej banky Slovenska (NBS) aktívne podieľala na zavádzaní eura na Slovensku. Zároveň zastáva pozíciu podpredsedníčky Dozornej rady VÚB a je členkou Strategickej rady pre implementáciu Plánu obnovy a odolnosti SR.

Zdroj: fb/premier.sr

Zbor poradcov premiéra má podľa údajov zverejnených na webe Úradu vlády (ÚV) SR 18 členov. Okrem iných sú jeho súčasťou napríklad Alexander Duleba, ktorý radí v oblasti verejných politík, tiež Ján Buc ako poradca pre marginalizované rómske komunity. Ján Bučkuliak radí v oblasti informatizácie verejnej správy, Ľubica Karvašová v záležitostiach EÚ a Lívia Vašáková je poradkyňou pre Zelenú ekonomiku a Plán obnovy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  2. Na kombosnímke zľava Ursula von der Leyenová a Eduard Heger (OĽANO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér predstavil novú šéfku svojho tímu: TÁTO žena bude viesť môj zbor poradcov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre