eReport.sk
TC Empire

Tenisový klub Empire Trnava ide vlastnou úspešnou cestou

Slovenský tenis v hlbokej kríze

Tento biely šport, ako sa tenisu často hovorí, má u nás na Slovensku bohatú tradíciu. Pamätáme si  časy, keď naši tenisti dosahovali turnajové víťazstvá na veľkých medzinárodných podujatiach. Jeden z posledných veľkých úspechov nášho tenisu bola účasť vo finále Davis Cupu. Naši reprezentanti vtedy prišli až do finále celej súťaže. Predtým ešte naše ženy vyhrali FED Cup, čo bola obdoba mužského Davis Cupu. Odvtedy už iba záblesky, napríklad finále Dominiky Cibulkovej v Austrálii. V dnešných časoch sú podobné výsledky skôr utópia. Naši hráči a hráčky sa väčšinou prebíjajú rôznymi kvalifikáciami, a keďže sa časy zmenili, často oslavujeme už len postup našich tenistov do hlavného turnaja. Kam sa stratili mená ako Hrbatý, Hantuchová, Cibulková?

V Trnave to robia inak

Kríza je evidentná. Trnavský tenisový klub sídliaci na Hajdóczyho 11, si ide vlastným chodníčkom. Šéftrénerom trnavskej tenisovej akadémie je Vladimír Pláteník. Je dlhodobým kritikom pomerov a spôsobov práce v centrálnom tenisovom zväze. Podpísal sa aj pod iniciatívu Za lepší tenis. Odborník, ktorý trénoval mnoho známych tenisových mien, napríklad Dariu Katatkinovú.  Základy úspešnej kariéry tu dostala aj Elena Svitolinová, ktorá patrí do špičky ženského tenisu. Do Trnavy chodili a chodia trénovať tieto špičkové hráčky hlavne pre výborné podmienky na tréning a rozvoj. Je to samozrejme skvelá reklama pre všetkých, ktorí sa starajú, aby tenis v Trnave stále napredoval. Zároveň  prítomnosť podobných mien v Trnave je aj skvelá motivácia pre mladých tenistov a tenistky.

Empire žije celoročne rušným životom

Práve deti a mládež sú pilier trnavskej tenisovej akadémie. Aj v týchto dňoch prebieha v priestoroch klubu halový tenisový turnaj dorastu. Predstavujú sa na ňom tenisové nádeje z trnavského klubu aj medzinárodná konkurencia. Počas roka klub organizuje turnaje aj pre najmenšie deti, letné tenisové tábory a ženské medzinárodné turnaje. Priestory akadémie sú dostupné aj verejnosti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tenisový klub Empire Trnava ide vlastnou úspešnou cestou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre