eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prejavu na klimatickom summite COP26 v Glasgowe
Zuzana Čaputová počas prejavu na klimatickom summite. Foto: tasrúap

Čaputová je v Dubaji. Dva dni dozadu pri tom hovorila o príprave na všetky možné scenáre!

Ešte v utorok prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová upozorňovala na zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu, zvyšujúce sa napätie, neúspech dialógu a potrebu pripraviť sa na Slovensku na všetky možné scenáre. Vzápätí však prezidentka, ktorá je zároveň vrchnou veliteľkou ozbrojených síl, odcestovala do Dubaja na návštevu výstavy EXPO, kde by sa mal v týchto dňoch nachádzať aj minister hospodárstva Richard Sulík a niektorí vládni poslanci.

„Bezpečnostná situácia v našom regióne sa zhoršuje. Na hranici s naším susedom Ukrajinou už niekoľko týždňov Ruská federácia bez jasného zdôvodnenia koncentruje veľkú prítomnosť svojich ozbrojených síl,“ vyjadrila sa v utorok Čaputová na Facebooku.

Je situácia naozaj vážna?

Túto otázku sa pýtajú mnohí občania pri pohľade na to, že sa slová ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO), ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (SaS) a samotnej prezidentky nestretávajú s viditeľnou koncentráciou vlády na bezpečnostné problémy. Premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO), Naďovi a Korčkovi sa síce aktivita uprieť nedá, no ostatní ministri si buď vážnosť situácie neuvedomujú, alebo boli slová najvyšších predstaviteľov štátu, na čele s Čaputovou, prehnané. „Preventívne sa pripraviť na všetky možné scenáre je naša základná povinnosť,“ tvrdila pri tom v utorok prezidentka.

Foto: ig/zuzanacaputova

Blaha: Strašila, že bude vojna a deň na to išla do Dubaja

Na prezidentkine konanie upozornil aj podpredseda opozičného Smeru-SD Ľuboš Blaha, ktorý na Čaputovej za jej cestu do Dubaja nenechal nitku suchú. „My na Slovensku nemáme prezidentku, ale hovorkyňu americkej ambasády. Deň dozadu strašila národ, že bude vojna a deň na to sa išla čvachtať do mora do Dubaja,“ skonštatoval poslanec.

Bude vás zaujímať:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová je v Dubaji. Dva dni dozadu pri tom hovorila o príprave na všetky možné scenáre!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti