tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Nezaradený poslanec Tomáš Taraba.
Nezaradený poslanec Tomáš Taraba. Foto: tasr

Taraba o stíhaní kolegu z NRSR. Pripomenul status o dcére Čaputovej: Ani ma neobvinili, ani nevypočuli!

Slovensko obletela správa, že poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart (Sme rodina) je obvinený a z prečinu krivého obvinenia, prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania. Samotný Linhart bol šokovaný z toho, že sa túto informáciu dozvedel z médií a odkázal, že ide o pomstu vyšetrovateľa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Tomáš Taraba počas tlačovej konferencie
  3. Juraj Rizman a Zuzana Čaputová v Tatrách.
  4. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová

Nezaradený poslanec Tomáš Taraba si o obvinení svojho kolegu z parlamentu myslí svoje. Pripomenul v tejto súvislosti vlastnú skúsenosť, pri ktorej síce určite zviditeľnil, ale z pohľadu časti spoločnosti aj takpovediac diskvalifikoval.

„Dovolili si písať, že som sa dopustil kybešikany“

„Kolegu Linharta obvinili policajti lebo vraj krivo obvinil policajta. Pamätáte si ako si na policajnej stránke pred rokom dovolili písať, že mojím statusom o mladej Čaputovej som sa dopustil príkladnej kyberšikany maloletej? “ – spomínal Taraba a zdôraznil, že „ten lumen, čo administruje tu trápnu stránku sa zahral na vyšetrovateľa, prokurátora a sudcu v jednej osobe. Nepoužil slovíčko ´možno´, ale že s istotou.“

Vzápätí Taraba dodal: „Hneď som povedal, že to čo si polícia dovolila je protiprávna šikana a krivé obvinenie. V živote ma z ničoho neobvinili ani v danej veci nevypočuli, pretože len premotivovaný hlupáčik v tom statuse mohol vidieť trestný čin. Takže ak chce polícia dokázať, že nie je politickou úderkou, čomu dnes však už neuverí nikto, môže hneď začať trestne stíhať vo vlastných radoch.“

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Aké je pozadie Linhartovho obvinenia

Pripomíname pozadie prípadu obvinenia Linharta. Poslanec Sme rodina v októbri 2020 zverejnil status na sociálnej sieti, kde obvinil z napadnutia policajta za to, že ho upozornil na chýbajúce rúško. Linhart na neho podal trestné oznámenie, ktorým sa zaoberal Úrad inšpekčnej služby. Rezort vnútra potvrdil, že vo veci nebola naplnená skutková podstata trestného činu. Za porušenie nariadenia o etickom kódexe bolo voči policajtovi vedené disciplinárne konanie. Policajt následne podal na poslanca trestné oznámenie za krivé obvinenie. „Vyšetrovateľ, ktorý sa mi dnes mstí, ma mal pôvodne zastupovať v mnou podanom trestnom oznámení, ktoré som podal za diskreditačnú kampaň vedenú proti mojej osobe. Toto vyšetrovanie tento vyšetrovateľ zmaril, a preto dnes žalujem štát,“ uviedol poslanec Linhart.

Linhatov stranícky šéf a predseda parlamentu Boris Kollár sa nechce do prípadu starať. Poznamenal, že každá strana má niekoho obvineného. „Myslím si, že je to zlá vizitka pre slovenskú politiku, ale platí to paušálne pre všetky politické strany,“ uviedol.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba o stíhaní kolegu z NRSR. Pripomenul status o dcére Čaputovej: Ani ma neobvinili, ani nevypočuli!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku