eReport.sk
Katarína Zemanová s otcom, foto: profimedia

Takto vyzerá život dcéry Miloša Zemana. Bez zásob a bez lásky!

U susedov bola ostro sledovanou prominentnou dcérou. V Anglicku je dcéra českého prezidenta Miloša Zemana (76), Katarína (27), iba obyčajné dievča. Tvrdí, že jej to tak vyhovuje a žije tam už päť rokov.

Odsťahovala sa neplánovane: „Pôvodne som do Anglicka prišla za prácou a chystala sa študovať vo Švédsku. To bol vždy môj sen. Nakoniec som však v Londýne zostala, keď som sa dostala na školu. Som strašne spokojná,“ vyznala sa pred rokom v médiách. V zahraničí sa rozhodla študovať odbor, ktorý sa v rodnej domovine nevyučuje. Dala sa na dizajnovú antropológiu. Ide o odbor, ktorý skúma odlišnosti a vývoj dizajnu a technológií v rôznych kultúrach a v rôznych dobách. Štúdium je nákladné. Tvrdí, že rodičia jej nepomáhajú.

Obracala sa

„Nie. To by človek nebol ideálny rodič, keby takto podporoval svoje dieťa. Anglicko je drahá zem, na štúdium som si tam vzala pôžičku. Som vďačná za to, že je pre mňa ako Európana jednoduché pôžičku dostať. Splácate ju tridsať rokov po menších čiastkach, tak vás to tak nebolí. Začínate až vo momente, kedy dosiahnete určitý plat. Splátky sú odvodené od toho, koľko zarábate. Za tých niekoľko rokov už mám za sebou bizarný balíček prác. Pomáhala som napríklad organizovať rockové koncerty, potom som presedlala na burlesku,” prekvapila národ. „Len som tým slečnám burleskám pomáhala s účesom a líčením. Teraz sa už ale venujem len klasickej kancelárskej práci,“ dodala. Nažíva si tam v dome na severe Londýna so štyrmi spolubývajúcimi.

V Anglicku sa jej páči, že je anonymná – Foto: profimedia

Frajera nehľadá

Keď sa všetko zavrelo a Európu zachvátila pandémia, vrátila sa Katarína Zemanová domov. „Pre seba nenakupujem, ani online. V hlave mám stále to, že odchádzam do Londýna a nechcem tam ísť s troma kuframi. Takže žijem zo zásob, i keď niečo je už pomaly na rozpadnutie. Ale pokiaľ to drží, tak to ide,“ prekvapila Katarína pre Super.cz. „Keď niekam idem, tak chodím na testy. Ale čo sa práce týka, väčšinou pracujem z domu. A doma sme všetci v jednej sociálnej bunke. Takže nové opatrenia sa ma až tak netýkajú a na Zanzibar som tiež nemala v pláne letieť,” vtipkovala prvá dcéra republiky. Na adresu milostného života Katerina narovinu hovorí: „Priateľa teraz nemám, som slobodná. Myslím, že toto je ideálny čas byť slobodná. Držia ma kamaráti a rodina, tak ako to vždy bolo, a som za nich strašne rada.“ 

Foto: profimedia, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Takto vyzerá život dcéry Miloša Zemana. Bez zásob a bez lásky!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti