eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. zdroj: tasr

ŠOK: NAKA zadržala ôsmaka, ktorý si do školy priniesol sekeru. Chcel vraždiť spolu s komplicmi?!

Desivý prípad sa odohral v Mníšku nad Hnilcom, v okrese Gelnica. 14 násťročný žiak základnej školy si do školy priniesol sekeru. Jeho matka tvrdí, že šlo len o „nedorozumenie.“ Chlapec mal mať dlhodobé psychické problémy. Či bol v škole šikanovaný, zatiaľ nie je zrejmé.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Útvar policajného zaistenia pre cudzincov-nelegálnych migrantov v Sečovciach
  2. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  3. Hamran a čurillovci sa vyhrážajú
  4. NAKA opäť zlyhala?
  5. Daniel Lipšic. Foto: tasr
  6. Juhás tvrdí že ho ovplyvňoval Zurian
  7. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
  8. Najlepším biznisom je byť kajúcnik
  9. Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová počas mimoriadneho zasadnutia EP v Bruseli v utorok 1. marca

Na prípad upozornil aj portál Zregiónu.sk. Národná kriminálna agentúra mladistvého zadržala ešte minulý piatok a obvinila z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. “Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvineného. V prípade preukázania viny zákon ukladá za tento zločin trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie,” uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. 

Výpoveď matky

Získal denník Nový Čas. V rozhovore uviedla, že Alex vôbec nebol problémové dieťa. „Keďže ho bavilo natáčať videá a rôzne scénky, chcel byť hercom. Prečo si zobral sekeru, ktorou sa vôbec nevystatoval, to neviem, ale určite nechcel nikomu ublížiť. Ja by som skôr za tým videla nejaký skrat. V škole sa jednoducho muselo niečo stať. Neviem, čo bolo, ale čo keď bol šikanovaný? Zrejme spolužiakmi z triedy alebo z iných tried.

Neviem, či sa mu nevysmievali, lebo mal zdravotné problémy. Boli psychického rázu, bral aj lieky a mal také migrénové záchvaty.“

Chlapcova mama pre NČ

Chlapcova teta pre denník ozrejmila, že sa mladistvý liečil u neurológa. dlhodobo mal mať problémy, „pre ktoré niekedy nevedel, čo robí.“

Desivé zistenia

Portál noviny.sk priniesol o prípade ešte šokujúcejšie informácie. Uvádza, že žiak mal mať čin vopred naplánovaný. Vraždiť chcel po štvrtej vyučovacej hodine. Mladík mal čin vykonať s pomocou dvoch komplicov, ktorých úlohou bolo zamknúť dvere a držať ich, aby nikto nemohol vyjsť z triedy alebo do nej vojsť.

Psychologička Martina Barillová pre portál uviedla, že ôsmak konal s úmyslom a nešlo len o nezmyselné tvrdenie, že by raz chcel takýto ohavný čin urobiť. „On si už reálne zobral so sebou zbraň, teda tú sekeru. Myslím si, že je tam reálna hrozba, že by sa tam naozaj niečo desivé udialo,“ vysvetlila.

Zdroj: zregionu,cas,noviny.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK: NAKA zadržala ôsmaka, ktorý si do školy priniesol sekeru. Chcel vraždiť spolu s komplicmi?!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre