eReport.sk
Útvar policajného zaistenia pre cudzincov-nelegálnych migrantov v Sečovciach
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Do školy so sekerou! Mladistvý mal pripravovať viacnásobnú vraždu, skončil za mrežami


Obvinený mladistvý z obce Mníšek nad Hnilcom (okres Gelnica), ktorý mal pripravovať vraždu viacerých spolužiakov a pedagógov v základnej škole, bude stíhaný väzobne. V stredu večer o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal voči nemu sťažnosť. Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Daniel Lipšic. Foto: tasr
  3. Juhás tvrdí že ho ovplyvňoval Zurian
  4. zbraň
  5. Očkovacie centrum pre deti a mládež vo veku od 12 rokov v DfN Košice
  6. Mimoriadne prísny trest
  7. Ilustračné foto

„Dôvodom väzby je možná obava z úteku, ovplyvňovania svedkov alebo pokračovania v trestnej činnosti. Teda úteková, kolúzna a preventívna väzba,“ priblížila hovorkyňa. Sudca na neverejnom zasadnutí zamietol žiadosť obvineného o nahradenie väzby mediačným a probačným úradníkom, ako aj písomným sľubom.

Klient podal sťažnosť

„Proti uzneseniu o vzatí do väzby klient podal sťažnosť, ktorú bližšie odôvodníme po doručení písomného vyhotovenia uznesenia,“ uviedol obhajca Pavel Piovarčí. O sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Obvinený A. P. podľa obhajcu prezentoval pred sudcom „určitú ľútosť nad nevhodnosťou jeho správ a konania“.

Príprava úkladnej vraždy?

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala mladistvého v piatok 14. októbra. Polícia priblížila, že čelí obvineniu z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Podľa medializovaných informácií chlapec prišiel do školy, ktorú navštevoval, so sekerou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do školy so sekerou! Mladistvý mal pripravovať viacnásobnú vraždu, skončil za mrežami

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne