eReport.sk
Daniel Lipšic
Daniel Lipšic. Foto: tasr

Lipšic chce odpočúvať ľudí bez predchádzajúceho povolenia súdu! Procesy sú vraj zdĺhavé

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic vo štvrtok na zasadnutí Ústavnoprávneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky uviedol, že si vie predstaviť, že by polícia mohla začať odpočúvanie aj bez predchádzajúceho súhlasu súdu. Súd by sa k celej situácii vyjadril až dodatočne. Nie je však jasné, ako by sa celá situácia riešila v prípade, keby súd dodatočne súhlas nevydal.

Lipšic pri predloženom návrhu argumentuje útokom na LGBTI komunitu na Zámockej ulici. Na druhej strane sa však v poslednom období stále častejšie hovorí o podozrenia z manipulácie rôznych trestných konaní a policajných úkonov. Preto je otázne, či majú orgány činné v trestnom konaní dostatočnú dôveru na to, aby mohli byť takto samostatné.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hamran a čurillovci sa vyhrážajú
  2. Najlepším biznisom je byť kajúcnik
  3. Ilustračné foto
  4. Útvar policajného zaistenia pre cudzincov-nelegálnych migrantov v Sečovciach
  5. Slovenský premiér Eduard Heger (vľavo) a francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Namiesto okliešťovania rozširovanie?

Ako podotkol Lipšic, v súčasnosti je skôr snaha okliešťovať právomoci orgánov činných v trestnom konaní pod naratívom, že sa môžu zneužiť. „Ale keď to budeme robiť, nemôžeme zabúdať na to, že v prípade takéhoto incidentu orgány činné v trestnom konaní nebudú mať k dispozícii nástroje, či legislatívne alebo technické, aby mohli konať rýchlejšie alebo efektívnejšie,“ upozornil podľa TASR. Odpočúvanie s dodatočným odobrením sudcu navrhuje v prípade bezprostredného rizika.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic chce odpočúvať ľudí bez predchádzajúceho povolenia súdu! Procesy sú vraj zdĺhavé

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php