eReport.sk
Útvar policajného zaistenia pre cudzincov-nelegálnych migrantov v Sečovciach
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Zadržali dve policajtky zo Sobraniec! Mikulcov rezort tvrdí, že pôsobili v organizovanej skupine

Policajti Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Ministerstva vnútra SR špecializovaného policajného tímu Hranica vykonali v piatok (29. 10.) akciu zameranú na dokumentovanie cezhraničnej trestnej činnosti. Obvinili a následne zadržali dve príslušníčky Policajného zboru služobne zaradené na Riaditeľstve hraničnej a cudzineckej polície Sobrance a jedného občana Ukrajiny. Informovali o tom z ministerstva vnútra, ktorému šéfuje minister Roman Mikulec (OĽANO).

Policajtky boli podľa rezortu členmi organizovanej skupiny, ktorá minimálne od roku 2019 zabezpečovala neoprávnene vstup na územie Slovenska a následne schengenského priestoru cudzím štátnym príslušníkom.

Boli nájdené viaceré dôkazy, tvrdí ministerstvo

„Pri akcii boli vykonané tri domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov a osobné prehliadky, pri ktorých boli nájdené viaceré dôkazy súvisiace s trestnou činnosťou,“ uviedli z ministerstva.

Ženám v uniformách hrozí až 10-ročný trest

Policajtkám bolo vznesené obvinenie za trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa a prevádzačstva, za ktoré im hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Ukrajinca obvinili za trestný čin prevádzačstva.

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. „Na štátneho príslušníka Ukrajiny bol zároveň vyšetrovateľom ÚIS spracovaný návrh na väzbu, s ktorým sa Okresný súd Košice II stotožnil,“ podotkli z rezortu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister vnútra Roman Mikulec.
  2. Slovensko-ukrajinský hraničný priechod Ubľa - Malé Berezné
  3. Roman Mikulec (OĽaNO)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zadržali dve policajtky zo Sobraniec! Mikulcov rezort tvrdí, že pôsobili v organizovanej skupine

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti