eReport.sk
Rastislav Remeta. Foto: tasr

Prokurátor chce dohodu s Dömötörom! Kajúcnik čelí obvineniu z krivej výpovede a krivej prísahy

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry (KP) podal na Okresný súd (OS) Bratislava III návrh dohody o vine a treste s obvineným Csabom Dömötörom, ktorý vystupoval ako svedok v policajných kauzách. Informoval krajský prokurátor Rastislav Remeta prostredníctvom hovorkyne Generálnej prokuratúry SR Jany Tökölyovej.

“Prokurátor KP v Bratislave podal na OS Bratislava III návrh na schválenie dohody o vine a treste na obvineného Cs. D. pre zločin krivej výpovede a krivej prísahy,” priblížila hovorkyňa.

Po dvoch kajúcnikoch polícia stále pátra

OS Bratislava III vzal Csabu Dömötöra obvineného z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 23. júla do väzby. A to z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov, a dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.

Proti rozhodnutiu podal sťažnosť obvinený, ako aj prokurátor a po doručení veci mal rozhodovať Krajský súd (KS) v Bratislave. Prokurátor žiadal pre Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovcov útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Dömötör bol zadržaný 20. júla. Pátranie bolo vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Zemanovi a podnikateľovi Petrovi Petrovovi.

Zľava Peter Petrov a Matej Zeman.

Zľava Peter Petrov a Matej Zeman. Sú v policajnom pátraní. – Foto: minv.sk

Trojica figuruje ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych policajných kauzách. Prokurátor KP v Bratislave začal 28. júla trestné stíhanie v prípade prerušenia zaisťovacieho úkonu zo strany Prezídia Policajného zboru (PZ) v prípade zásahu voči svedkom v kauzách Očistec a Judáš.

Pozastavili činnosť šéfke špecializovaného tímu

Remeta predtým kritizoval, že zo strany Prezídia PZ zboru došlo k prerušeniu prebiehajúceho zásahu pri zadržiavaní obvinených osôb, v dôsledku čoho sú práve dvaja obvinení na úteku. Policajný prezident Peter Kovařík potvrdil, že išlo o jeho rozhodnutie.

Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz 22. júla pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je.

Traja kajúcnici zamiešali karty, situácia sa vyhrocuje:

  1. Polícia, logo
  2. Zľava Peter Petrov a Matej Zeman.
  3. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže.
  4. Robert Fico počas tlačovky. Foto:
  5. NAKA
  6. Roman Mikulec (OĽaNO)

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport