eReport.sk
sklamaný kanoista Matej Beňuš
Matej Beňuš, foto:tasr

Smutný prepis histórie: Slovensko prišlo o medailu z disciplíny v ktorej dominovalo!

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš obsadil v C1 na olympijských hrách v Tokiu 6. miesto. V pondelkovom finále zaostal za víťazom Benjaminom Savšekom zo Slovinska o 7,35 sekundy, o medailu ho obrala dvojsekundová penalizácia. Striebro získal Čech Lukáš Rohan s mankom 3,71 s, bronz vybojoval Nemec Sideris Tasiadis s mankom 5,45 s na víťaza.

Náročnosť trate nevyhovovala

Náročná trať väčšine pretekárov vrátane Beňuša zjavne nevyhovovala. Problematická bola najmä stredná časť, tú ako jediný s prehľadom zvládol Savšek, pre ktorého to je prvá olympijská medaila. Kanálom prešiel suverénne a ako jediný ho zvládol pod sto sekúnd. V čistom čase sa to podarilo aj Čechovi Lukášovi Rohanovi (99,96), no tomu pribudli dve trestné sekundy, ktoré ho odsunuli na striebornú priečku. Hoci Sideris predviedol čistú jazdu, pomalšie tempo ho odsunulo až za Rohana.

FOTO MATEJA BEŇUŠA PO PRETEKOCH C1 NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

Beňuš v tretí ostrý súťažný deň dosiahol doposiaľ najlepšie umiestnenie slovenskej výpravy. Obhajca striebra z Ria de Janeiro sa kvalifikoval do Tokia na poslednú chvíľu, keď na ME zdolal Alexandra Slafkovského i Michala Martikána. V Japonsku patril k favoritom na medailu a ambície potvrdil aj v nedeľných rozjazdách. Obe zvládol čisto a v tej druhej dosiahol suverénne najrýchlejší čas.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Lasica nečakane zomrel
  2. jazdec Maxim Repák
  3. Triatlonisti štartujú pretek
  4. boxerista Andrej Csemez bojuje na olympiáde o zlato

Penalizácie stáli Slováka lepší výsledok

V pondelok mu však voda „nesadla“. Už v semifinále sa trápil a s penalizáciou obsadil až deviate miesto. To znamenalo, že do finále vstúpil ako druhý v poradí. Hoci v porovnaní so semifinále zvládol vrchnú časť bez dotyku, mal problémy v strednej časti kanála a chýbala mu aj optimálna rýchlosť. Devätnástu bránku nezvládol čisto a dve trestné sekundy prakticky pochovali jeho nádeje na medailu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutný prepis histórie: Slovensko prišlo o medailu z disciplíny v ktorej dominovalo!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej