eReport.sk
boxerista Andrej Csemez bojuje na olympiáde o zlato
Andrej Csemez vo svojom prvom zápase na OH, foto:ig/a.cs.

Pred rokmi po vážnej autonehode bojoval o život, teraz bojuje o zlato na olympiáde!

Olympiáda je v plnom prúde. Pomaličky sa dostávajú na scénu i slovenskí športovci. Medzi najväčšie nádeje na zisk cenného kovu patrí aj mladučký boxerista a zverenec legendárneho Tomiho Kida Andrej „Bandi“ Csemez (23). Rodák z Dolných Salíb, vo svojej premiére pod piatimi kruhmi postúpil už do osemfinále a živý tak nádej na skvelý úspech.

Boxerista to však v živote nemal vôbec ľahké. Po vážnej autonehode mu hrozilo, že celý život ostane na invalidnom vozíku a jeho vytúžená kariéra nadobro skončí. Teraz je však všetkému inak! Csemez pri svojej olympijskej premiére postúpil do osemfinále, keď v 1. kole zdolal Aarona Solomona Princa z Trinidadu a Tobago na body. „Bol to náročný protivník, ale víťazstvo jednoznačné. Na zápas som nastupoval s cieľom, aby som súpera už v úvode viackrát trafil a potom ho zatlačil. Na prvý zápas to bol skutočne ťažký súper,“ cituje Csemeza po zápase web olympic.sk.

FOTO Z PRVÉHO ZÁPASU BANDIHO CSEMEZA NA OLYMPÁDE NÁJDETE V GALÉRII

Foto: ig/bandicsemez

Slovenský boxer pred turnajom avizoval, že chce z olympiády medailu. Pred štyrmi rokmi mu však hrozil katastrofický scenár. „Mal som obdobie, keď som si myslel, že musím s boxom skončiť. V roku 2017 som mal autonehodu,“ opisoval Csemez hrozivú spomienku v rozhovore pre olympic.sk. Mal otras mozgu, zlomené stavce, hrozilo mu, že skončí na invalidnom vozíku.

Slovenskému boxeristovi hrozil po vážnej autonehode koniec kariéry – Foto: ig/bandicsemez

„Zrútil sa mi svet. Keď mi doktori hovorili, že na box a na plnohodnotný život môžem úplne zabudnúť, že budem na vozíku, myslel som si, že sa môj život skončil. Vedel som, že to bude veľmi ťažké obdobie, ale nevzdal som sa. Chcel som hlavne sám sebe dokázať, že sa to dá, chcel som sa znovu postaviť na nohy,“ spomínal boxer minulý rok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Milan Lasica nečakane zomrel
  2. sklamaný kanoista Matej Beňuš
  3. Triatlonisti štartujú pretek
  4. Karlos Vémola, mma zápasník. oktagon
  5. Eliška Mintálová prišla o medailu


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pred rokmi po vážnej autonehode bojoval o život, teraz bojuje o zlato na olympiáde!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej