eReport.sk
jazdec Maxim Repák
Maxim Repák, foto:archív: M.R.

Slovenský motocyklový talent Maxim Repák s ďalším veľkým úspechom!

V holandskom Assene sa konalo tretie podujatie Yamaha R3 bLU cRU European Cupu, ktorý je súčasťou vybraných podujatí majstrovstiev sveta World Superbike. Po víťazstve v talianskom Misane a dvoch pádoch v anglickom Doningtone cestoval na miesto slovenský pretekár Maxim Repák zaútočiť opäť na najvyššie priečky hodnotenia.

V piatok na súťažiacich pretekárov čakal jeden voľný tréning a superpole, v ktorom sa rozhodovalo o postavení na štarte oboch sobotňajších pretekov. Vo voľnom tréningu skončil 14-ročný slovenský pretekár na siedmom mieste, v superpole si o dve priečky polepšil, čo znamenalo štart z druhého radu.

FOTO Z PRETEKOV MAXIMA REPÁKA V HOLANDSKOM ASSENE NÁJDETE V GALÉRII

Foto: archív: M.R.

V oboch pretekoch Maxim bojoval o víťazstvo, často bol vo vedení, no v prvých pretekoch sa v závere prepadol na konečné siedme miesto. Naopak v závere druhých pretekov, ktoré sa pre pád Taliana Moru museli reštartovať, predviedol vynikajúci finiš, keď sa v jednej zákrute dokázal prebojovať zo šiesteho miesta na čelo, a hoci v závere o prvú priečku prišiel, druhé miesto v cieli je ďalším skvelým výsledkom tohto pretekára.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Lasica nečakane zomrel
  2. sklamaný kanoista Matej Beňuš
  3. Triatlonisti štartujú pretek

,

V priebežnom hodnotení seriálu ja Maxim na štvrtej priečke, pričom stráca štyri body na druhé miesto. Ďalšie preteky Yamaha R3 bLU cRU European Cupu sú na programe v rámci podujatia MS superbike 7. augusta na autodróme v Moste v Českej republike. „V poslednom kole som si v technickej pasáži vybudoval náskok približne 10-15 metrov a iba jeden jazdec ma v závere predbehol a aj zaslúžene vyhral a ja som tak skončil na druhom mieste. Veľmi ma mrzí zranenie jedného z jazdcov našej “bLU cRU rodiny”, Taliana Giacoma Moru, ktorému želám skoré uzdravenie,” zhodnotil svoju jazdu samotný Maxim.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport