eReport.sk
Andrej Stančík, foto: tasr

V OĽANO sú hotoví z prieskumu. Poslanec sa kajá, politológ odporúča bobríka mlčania

Toto sa im zrejme ľahko nepočúvalo. V nedeľu zverejnila televízia Markíza prieskum agentúry Focus, ktorý pre hnutie OĽANO nevyznel práve najlichotivejšie. Ak by sa totiž parlamentné voľby konali v apríli Obyčajní ľudia by sa síce do národnej rady dostali, v prieskume ich však predbehli viaceré strany.

V ostatných parlamentných voľbách dokázalo OĽANO získať až 25 %, agentúra im však teraz namerala iba 9,2 %. „Prieskum ukázal, že sa musíme konečne pozrieť pravde do očí,“ začal zhurta poslanec za Obyčajných ľudí Andrej Stančík. „Udalosti posledných týždňov dospeli k zmene na pozícii premiéra. Koaličná kríza bola ale škaredá a vyčerpávajúca a je jasné, že pokiaľ veci zásadne nezmeníme, bude sa o chvíľu opakovať a môže byť tou poslednou,“ varuje mladý politik, ktorý však dúfa, že ešte nie je všetko stratené.

– Foto: agentúra Focus

Stančík je rád, že vláda má nového premiéra, ktorý vystupuje zmierlivo. „Cesta vpred ale určite nevedie cez osočovanie koaličných partnerov, či spochybňovanie vedeckých autorít a inštitúcií. To sú chyby, ktoré treba otvorene pomenovať. A hoci som si ich sám nikdy spochybniť nedovolil a za ich podporu som bol sám často terčom nenávisti ako agent Sorosa, Gatesa a „rusofób”, rád by som sa touto cestou ospravedlnil,“ sype si popol na hlavu poslanec za OĽANO. Podľa Stančíka nastal čas na sebareflexiu, pretože zakrývanie si očí pred realitou, nie je riešením.

Poslanec za OĽANO si myslí, že nastal čas na sebareflexiu. – Foto: tasr

Rada od politológa

Aj politológ Radoslav Štefančík má pre OĽANO radu, ako si opäť získať voličov. „Jedným z tých spôsobov by bolo, keby Igor Matovič držal bobríka mlčania až do ďalších volieb a vyjadroval sa skutočne iba k veciam, ku ktorým sa ako minister financií vyjadrovať má,“ povedal pre eReport.sk.

Podľa odborníka je momentálne expremiér nepopulárny a tým ťahá dole aj stranu. „Treba dať čas a priestor novému predsedovi vlády a dokázať, že tie sľuby, ktoré dali pred voľbami myslia skutočne vážne a dokážu ich aj zrealizovať. V každom prípade to závisí od Igora Matoviča a od jeho spôsobov komunikácie, nielen so svojimi voličmi, ale aj s verejnosťou,“ dodal politológ.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport