eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)
Eduard Heger (OĽaNO). Foto tasr

Politológ zhodnotil Hegerovu skupinu: Táto politička tam nemá čo robiť!

Svetlo sveta nedávno uzrela poradná odborná komisia vlády, ktorá má preklepnúť nepokoje v policajných zložkách. Už niekoľko dní poznáme zostavu tímu, ktorý si má na tento neľahký cieľ posvietiť. Skupinu tvoria najmä odborníci z rôznych ministerstiev. Jedno meno tam ale vyčnieva, čo si všimol aj politológ Radoslav Štefančík.

Kto je navyše?

Skupina po prvýkrát zasadla pred necelým týždňom a rozoberala najmä problematiku zatýkania vyšetrovateľov v dôležitých kauzách. Eduard Heger prezradil, že cieľom skupiny je zachovanie Slovenska ako právneho štátu. „Jej zloženie je bezprecedentné,” opísal zostavu tímu premiér. Prvého “stretka” sa napríklad zúčastnilo aj viacero členov vlády. Fixnými členmi skupiny sú najmä odborníci vo svojom fachu.

Ide o dvadsiatku, v ktorej nájdete napríklad bývalého policajného šéfa Jaroslava Spišiaka, či advokáta Petra Vačoka a ďalších. Do očí bije meno političky, ktoré, akoby tam na prvý pohľad nemalo čo robiť. K zostave skupiny sa vyjadril aj politológ Radoslav Šrefančík.

Viac článkov o téme tu:

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Holandská europoslankyňa Sophie in 't Veldová

„Zrejme ide o odborníkov v konkrétnej oblasti, kde sa ja osobne necítim byť odborníkom. Ale prakticky každý z nich sa nejakým spôsobom venuje právu,” pozrel sa na mená skupiny politológ. „Okrem jednej osoby. Veroniky Remišovej. Ak je tam teda niekto navyše, je to práve šéfka strany Za ľudí,” nekompromisne priznal Štefančík.

Aktívna Remišová

Tá síce medzi odborníkmi vyčnieva, no zdá sa, že sa aktívne do zasadania skupiny zapája. Nikto nečakal, že zápas bude ľahký, no práve preto sú kľúčové riešenia, ktoré posilnia právny štát tak, aby sa systém spravodlivosti nedal zneužívať ani oligarchami, ani mafiou a ani politikmi,” opísala fungovanie tímu Remišová.

Ministerka investícií a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová vyrukovala na zasadnutí skupiny s nápadmi na zmenu fungovania policajnej inšpekcie či generálnej a špeciálnej prokuratúry.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti