eReport.sk
Emmanuel Macron
Francúzsky prezident Emmanuel Macron Foto: tasr

Slovenské elektrárne podpísali s Francúzskom nový projekt. Tento záväzok je jednou z kľúčových oblastí memoranda

Slovensko pri riešení diverzifikácie dodávok jadrového paliva pre elektrárne bude spolupracovať s Francúzskom. Tento záväzok je jednou z kľúčových oblastí memoranda. V stredu pri príležitosti návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona ich podpísali Slovenské elektrárne (SE) a francúzska spoločnosť Framatome, informovali SE.


,,Jadrové elektrárne na Slovensku predstavujú kľúčové piliere našej národnej energetickej bezpečnosti. Zaistiť diverzifikáciu dodávok jadrového paliva pre stabilnú prevádzku elektrární Bohunice a Mochovce považujem za jednu z našich hlavných úloh. Som veľmi rád, že sme sa pri tomto projekte s Framatome spojili v spolupráci s ďalšími európskymi prevádzkovateľmi reaktorov VVER 440,“ uviedol generálny riaditeľ SE Branislav Strýček.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. László Sólymos
  2. klimatický zákon
  3. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
  4. Ingrid Brocková

V oblasti jadrovej energetiky

Framatome sa v spolupráci so Slovenskými elektrárňami a ďalšími európskymi prevádzkovateľmi sústredí na vývoj 100 % európskeho dizajnu jadrového paliva pre reaktory VVER 440. Memorandum o porozumení a rozvoji strategických vzťahov medzi Slovenskými elektrárňami a Framatome vytvára podľa SE základ pre ďalší rozvoj dlhodobých vzťahov. A to v oblasti jadrovej energetiky – prevádzky a údržby jadrových elektrární. Bezpečnosti a modernizácie, zvyšovania účinnosti, prístrojového vybavenia, v oblasti digitálnej a kybernetickej bezpečnosti. Framatome už v minulosti so SE spolupracoval, keď pre Mochovce 3 a 4 dodal systém kontroly a riadenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenské elektrárne podpísali s Francúzskom nový projekt. Tento záväzok je jednou z kľúčových oblastí memoranda

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php