eReport.sk
Ja už som sa obetoval dosť
Predseda vlády SR Ľudovít Ódor. Foto: tasr

Ódor: Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko

Premiér Ľudovít Ódor sa stretol s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Diskutovali o proeurópskom smerovaní Slovenska, spoločných hodnotách, slobode a právnom štáte. Bavili sa aj o implementácii plánu obnovy a odolnosti či o snahe hľadať riešenia týkajúce sa dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny.

,,Plán obnovy je katalyzátorom systémových zmien v krajine, má za sebou niekoľko nespochybniteľných úspechov. Teraz je dôležité nepoľaviť, ale pokračovať v rýchlo rozbehnutom vlaku. Práve prebieha dlhodobo plánovaná aktualizácia plánu obnovy, s Európskou komisiou nám ostáva dorokovať niekoľko otvorených otázok najmä okolo novej zelenej kapitoly REPowerEU,“ uviedol premiér. Spolu s vicepremiérkou Líviou Vašákovou informovali predsedníčku Komisie o tom, že pre Slovensko je tento rok kľúčové požiadať o tretiu platbu.

Export ukrajinských produktov

Čo sa týka dovozu niektorých poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny, predseda vlády potvrdil potrebu hľadať spoločné a najlepšie riešenie s partnermi. Považuje za nutné aj to, aby EK reflektovala na naše výhrady. ,,Naším cieľom je najmä export ukrajinských produktov do tretích krajín a od Komisie očakávame, že predstaví ďalší spoločný postup,“ skonštatoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ingrid Brocková
  2. Dočasný koridor otvorený.
  3. Hamran je Matovičov blázon
  4. László Sólymos

Stabilné a rozvinuté Slovensko

Deklaroval, že Slovensko naďalej podporuje tzv. koridory solidarity. Tie Ukrajine pomáhajú exportovať poľnohospodársku produkciu a zabraňujú vzniku potravinových kríz v krajinách tretieho sveta. Zopakoval, že Slovensko patrí k podporovateľom Ukrajiny pri jej integrácii do EÚ. ,,Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko,“ podčiarkol Ódor s tým, že Slovensko má prax s reformami a integračným procesom a v tomto chce byť svojmu východnému susedovi nápomocné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ódor: Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php