eReport.sk
Ingrid Brocková
Ingrid Brocková. Foto: tasr

Brocková: Slovensko s Peru zdieľa spoločné demokratické hodnoty a princípy

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková rokovala 31. mája 2023 v Bratislave s námestníkom peruánskeho ministra zahraničných vecí Ignaciom Higuerasom Harem. Témou ich rokovania boli rozvoj vzájomných vzťahov i ruská agresia proti Ukrajine.

,,Vnímame rastúcu dôležitosť Latinskej Ameriky. S Peru máme už tradične dobré vzťahy, zároveň ide o jedného z najperspektívnejších ekonomických partnerov v regióne. Už predvlani sme videli výrazný rast vzájomného obchodného obratu, vlaňajší rok tento trend potvrdil. Potenciál na zlepšenie hospodárskych vzťahov existuje predovšetkým v stavebníctve, poľnohospodárstve a výrobe potravín či turizme,“ priblížila I. Brocková a pripomenula, že Slovensko s Peru zdieľa spoločné demokratické hodnoty a princípy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. László Sólymos
  2. Ja už som sa obetoval dosť
  3. klimatický zákon
  4. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva

Dopady ruskej agresie

Ocenila jasný postoj Peru k ruskej agresii proti Ukrajine, ktoré ju odsúdilo, označuje ju za nelegitímnu a obhajuje potrebu rešpektovania mieru a územnej celistvosti štátov. Štátna tajomníčka s námestníkom Harem prediskutovali dopady ruskej agresie na bezpečnosť a ekonomiku Latinskej Ameriky. Brocková svojho peruánskeho kolegu uistila o záujme pokračovať v rozvoji politického dialógu i vzájomných vzťahov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Brocková: Slovensko s Peru zdieľa spoločné demokratické hodnoty a princípy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php