eReport.sk
Slováci majú najväčšie obavy z rastúcich cien, stavu slovenského zdravotníctva i aktuálnej politickej situácie
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

PRIESKUM Nárast cien, ale aj aktuálna politická situácia. Slováci sa obávajú toho, čo bude

Slováci majú najväčšie obavy z rastúcich cien, stavu slovenského zdravotníctva i aktuálnej politickej situácie. Vyplýva to z najnovších dát kontinuálneho prieskumu postoja obyvateľov „Ako sa máte Slovensko“.

Z odpovedí, ktoré respondenti vyjadrili na prelome apríla a mája (27. 4. – 9. 5.), vyplynulo, že až vyše 82 percent z nich má obavu z rastu cien, znepokojenie nad stavom slovenského zdravotníctva vyjadrilo vyše 81 percent a zo súčasného politického diania má obavy vyše 79 percent oslovených.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaputová šokuje
  2. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  3. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  4. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda

Obavy z vojny na Ukrajine klesli

„V porovnaní s výskumom pred rokom klesli obavy z rastu cien, obavy zo stavu zdravotníctva a zo súčasného politického diania zostali rovnako vysoké,“ doplnili autori prieskumu. „Obavy z vojnového konfliktu na Ukrajine v porovnaní s obavami pred rokom výraznejšie klesli na 66 percent,“ informovali.

Upozornili tiež, že v porovnaní s výskumom na prelome apríla a marca 2022 je v aktuálnom výskume väčšia skupina respondentov priznávajúcich ťažkosti s dostatočným príjmom domácnosti. „Problémy vyjsť s rozpočtom deklarujú výrazne častejšie starší respondenti, naopak, menej často respondenti s vyšším vzdelaním,“ spresnili autori výskumu.

17 rozsiahlych zisťovaní a tri menšie špeciálne zisťovania

Napriek vysokej miere obáv zo zdražovania, zo stavu zdravotníctva či z politického diania platí, že väčšina respondentov je so svojím životom spokojná (54,2 percenta). „Podiel respondentov nespokojných so svojím životom (22,9 percenta) je rovnaký, ako bol v našich výskumoch pred rokom,“ dodali iniciátori kontinuálneho výskumu.

Prieskumy iniciovali prieskumná spoločnosť MNFORCE, komunikačná agentúra Seesame v spolupráci so Sociologickým ústavom SAV a Ústavom výskumu sociálnej komunikácie SAV. Od marca 2020 zrealizovali 17 rozsiahlych zisťovaní a tri menšie špeciálne zisťovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Nárast cien, ale aj aktuálna politická situácia. Slováci sa obávajú toho, čo bude

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php