eReport.sk
Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
Robert Fico a jeho kolegovia na tlačovej besede Smeru. Foto: youtube/smer-sd

VIDEO Fico sa stretne s Ódorom: Sme jediná relevantná strana, ktorá hovorí o mieri na Ukrajine!

Vedenie strany opozičnej strany Smer-SD reaguje na dianie v národnej rade, kde je podľa opozičných politikov v týchto dňoch obrovský chaos a amaterizmus. Tento stav je podľa predsedu strany Roberta Fica výsledkom rozhodnutia, že voľby budú až na konci septembra. Celý poslanecký klub jeho strany mal byť dnes na rokovaní parlamentu prítomný, no do vzniknutého chaosu sa nemieni zapájať. V parlamente neexistuje stabilná väčšina, ktorá by bola schopná rozhodovať o zásadných politických a spoločenských otázkach.

„Je zrejmé, že tak prezidentská kancelária a určite aj centrály bývalých vládnych strán, Sme rodina, Saska, Za ľudí a OĽANO sú v hroznej panike. Sú v panike preto, lebo nie my zverejňujeme všelijaké prehľady, prieskumy a analýzy, ale tieto prehľady, prieskumy a analýzy zverejňujú často inštitúcie, ktoré by nás najradšej utopili v lyžičke vody. A tieto inštitúcie konštatujú, že národ sa otočil chrbtom k prezidentke a otáča sa chrbtom aj k celej vládnej koalícii. Všetci sú zhrození z toho, že na Slovensku ľudia majú iný názor, ako by chceli mimovládne organizácie, alebo pani prezidentka, alebo pán Heger, či pán Matovič. Všetci sú zhrození z toho, že ľudia majú na Slovensku vlastný názor Že vidia vojnu na Ukrajine inými očami, že predovšetkým uprednostňujú mierové riešenia, upokojujú a chcú upokojovať situáciu tým. Že chcú, aby vo voľbách došlo k zásadnej zmene, lebo tá zmena musí nastať v nasledujúcich parlamentných voľbách,“ vyjadril sa Fico.

Tlačovku strany SMER – SD nakrútil pre eReport Rasťo Ekkert.

Zdroj: youtube/@eReportTV

Agresívna kampaň

Kampaň sa rozbieha a prítomné sú už aj agresívnejšie a priamejšie útoky a to nielen zo strany Smeru, ale aj voči Smeru. „Najskôr Smer spájali s vraždou novinára. Keď to nevyšlo, začalo sa šíriť, že strana je zločinecká organizácia a jej predstaviteľov treba pozatvárať. Tolerovali sa nezákonné zákroky NAKA a útoky na opozíciu, tiež to nevyšlo. Potom sa začalo šíriť, že Smer ukradol 30 miliárd. Teraz ide informácia, že Smer chcel zmeniť priamu voľbu prezidenta na voľbu v NR SR a že chce zmeniť volebný systém. Čo sa tiež ukázalo ako nezmysel,“ uvádza sa v tlačovej správe strany.

Podľa Fica je tvrdenie, že Smer ohrozuje demokraciu, veľmi jednoducho a prakticky vyvrátiteľné. „My sme mali 83 poslancov. Sami sme vládli v rokoch 2012 – 16. Neprijali sme žiadne opatrenie, ktoré by u niekoho mohlo vyvolávať obavy, že budeme robiť kroky, ktoré by narúšali parlamentný demokratický systém Slovenskej republiky. Je pravda, že nepatríme k tým, ktorí by marili referendá, ako pani prezidentka. Nie sme tí, ktorí by obmedzovali ľudí kvôli Covidu, ako robila predchádzajúca vládna koalícia. Nie sme tí, ktorí by zatvárali ústa, keď sa zatvárali niektoré médiá. Sme veľmi razantná, tvrdá opozičná politická strana. A pravdepodobne našim najväčším prehreškom nie je len to, že sme úspešní, chceme byť úspešní. Ale to, že sme jediná relevantná politická strana na Slovensku, ktorá otvorene hovorí o mieri na Ukrajine,“ povedal Fico.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Karol Farkašovský
  2. Chaos v parlamente pokračuje
  3. Veci môžu byť inak!
  4. František Mikloško počas pietnej spomienky pri príležitosti 34. výročia Sviečkovej manifestácie v Bratislave 24. marca 2022.
  5. Lipšicove fantazmagórie
  6. O čo Matovičovi vlastne ide?

Zachová sa Čaputová nedemokraticky?

Včera podľa Smeru prezidentka potvrdila, že automaticky nepoverí víťaza volieb zložením vlády. Fico avizuje, že slovenská verejnosť musí vidieť, že po parlamentných voľbách tu budú všetky pokusy odstaviť od legitímnej moci každého, kto má iný názor, ako má prezidentská kancelária a mimovládky. Jediná cesta vraj je, že Smer vo voľbách dosiahne mimoriadny výsledok.

Smer reagoval aj na nepodložené tvrdenia exministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý povedal, že Smer chce zmanipulovať voľby. A že sa Rusi snažia ovplyvniť voľby v jeho prospech. Fico sa pýta, kde boli, keď sa v parlamente hlasovalo o zákone, ktorý má zabezpečiť, že každý si bude môcť urobiť kópiu zo zápisnice okrskovej volebnej komisie. „Prečo majú taký problém s tým, keď by sa mohlo robiť paralelné sčítavanie hlasov?,“ dodáva.

Stretne sa s Ódorom, o stretnutie požiadal aj Jourovú

Predseda Smeru zároveň informoval, že dnes sa popoludní predstavitelia jeho strany stretnú s úradníckym premiérom Ľudovítom Ódorom: „Myslím si, že Programové vyhlásenie vlády tejto vlády by nič iné nemalo byť, iba inventúra toho, čo za zločiny napáchala súčasná vládna koalícia za tie tri roky, čo bola pri moci. Pretože čo chce pán Ódor urobiť? Veď nerobia nič, už sú tretí týždeň pri moci. A zatiaľ vyriešili iba výmenu štátnych tajomníkov, veľvyslancov a opäť riešili problém platenia nejakej odmeny pre toho, kto ubytuje Ukrajinca. A plus 150 profesionálnych vojakov má robiť kontroly na hraničných prechodoch kvôli Globsecu. Pretože Globsec teraz na celý týždeň zastaví chod Slovenskej republiky.“

Okrem stretnutia s Ódorom Fico chce využiť konanie konferencie Globsec. A oficiálne požiadal komisárku Věru Jourovú, že pokiaľ sa nachádza na Slovensku, aby sa stretla s predstaviteľmi jeho strany ku všetkým zločinom, ktoré tu páchala vládna koalícia na opozícii, na demokracii, na ústavnosti a na ľudských právach.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico sa stretne s Ódorom: Sme jediná relevantná strana, ktorá hovorí o mieri na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php