Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s USA
Slovenskí hokejisti, foto:tasr

Slováci prehrali s Nemeckom 1:4 a skončili po solídnom výkone na turnaji druhí

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v záverečnom zápase Nemeckého pohára s domácim výberom 1:4 a obsadili druhé miesto. Z triumfu na podujatí sa tešili Nemci, tretia priečka patrí Švajčiarsku a štvrtá hráčom Olympijského výberu Ruska.

Slováci mali zlý štart do duelu, keď inkasovali už po 14 sekundách z hokejky Leonharda Pföderla a druhý gól dostali v 6. minúte po strele Tobiasa Riedera. V 26. minúte znížil po individuálnej akcii Samuel Buček, no domácich poslal pred koncom druhej tretiny späť do dvojgólového vedenia Dominik Bittner.

Nemci si v záverečnej tretine postrážili náskok a po samostatnom úniku Riedera zvýšili na 4:1. Je to ich ôsme víťazstvo na podujatí, predchádzajúce dosiahli v roku 2015. Slováci vyhrali štyrikrát, naposledy v roku 2016.

Viac zo športu:

1. Gólova radosť slovenských hokejistov, zľava strelec gólu Martin Gernát, Marián Studenič, Libor Hudáček a Peter Čerešňák počas zápasu D-skupiny olympijskej kvalifikácie na ZOH v Pekingu Rakúsko - Slovensko 26. augusta 2021 v Bratislave.