Gólova radosť slovenských hokejistov, zľava strelec gólu Martin Gernát, Marián Studenič, Libor Hudáček a Peter Čerešňák počas zápasu D-skupiny olympijskej kvalifikácie na ZOH v Pekingu Rakúsko - Slovensko 26. augusta 2021 v Bratislave.
Gólova radosť slovenských hokejistov. Foto: tasr

Studenič a Ružička skórovali, Húska žiaril v bránke Hartfordu

Dvojica slovenských hokejistov sa strelecky presadila v noci na nedeľu v nižšej zámorskej súťaži AHL. Marián Studenič gólom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo stále nezdolanej Uticy nad domácim Lavalom 5:3. Pripísal si aj plusku a päť streleckých pokusov. Comets s deviatimi výhrami v rade od začiatku sezóny vytvorili nový klubový rekord. Studenič nazbieral po dvoch tohtosezónnych štartoch v AHL gól a dve asistencie.

Gól si v noci pripísal aj ďalší slovenský útočník Adam Ružička, jeho deviaty presný zásah v ročníku však nezabránil prehre Stocktonu s Hendersonom 3:4 po predĺžení. Ružička zaznamenal v zápase aj tri strely a plusový bod. V tejto sezóne AHL má na konte 15 bodov (9+5) v 11 vystúpeniach.

Vydarený zápas má za sebou slovenský brankár Adam Húska. Pri svojom prvom štarte od 30. októbra predviedol 24 úspešných zákrokov a priviedol Hartford k výhre na ľade Providence 2:1 po predĺžení. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. Húska v tomto ročníku AHL odchytal zatiaľ štyri zápasy, v ktorých má gólový priemer 1,77 a úspešnosť zásahov 93,8 percenta.