eReport.sk
Petter Pellegrini. Foto: fb/p.pellegrini

Pellegrini o údajnom úplatku: Sú to aktivity podlého, pomstychtivého charakteru

Expremiér a líder opozičného Hlasu-SD Peter Pellegrini odmieta, že by zobral finančnú odmenu za projekt virtuálnej registračnej pokladnice. Na stredajšej tlačovej konferencii vyhlásil, že za všetkým stojí expremiér Igor Matovič a ide o snahu pošpiniť najsilnejšiu opozičnú stranu. Medializovanú výpoveď exšéfa finančnej správy Františka Imrecze vníma ako nástroj politického boja. Pellegrini deklaroval, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní.

„Niečo také, o čom vo svojej údajnej výpovedi rozpráva, sa nikdy nestalo. Od Františka I. ani od nikoho iného v tejto krajine som nikdy za nič nepožadoval žiadnu výhodu, žiadnu finančnú odmenu, žiadnu motiváciu, ani nič iné,” podčiarkol. Pýta sa kompetentných orgánov, ako mohlo dôjsť k únikom z výpovedí a tomu, že ich médiá citujú, nezaoberajúc sa tým, že niečo z toho môže byť klamstvo. Nevie, na základe čoho bývalý šéf finančnej správy takto vypovedá, no verí, že sa raz ukáže, kto ho na to naviedol.

Súvisiace články:

Pellegrini hovorí, že ide o dielo Matoviča a jeho skupinky. „Je to on, ktorý sa vyžíva v aktivitách podlého, pomstychtivého charakteru,” poznamenal s tým, že sa snaží navodiť dojem spravodlivosti. Dodal, že sa pritom stretával s viacerými súčasnými “kajúcnikmi”. Pellegrini pripomenul aj správu Slovenskej informačnej služby o tom, že sa manipuluje vyšetrovanie káuz. Vie si predstaviť, že ľudia sú po dobe vo väzbe schopní vypovedať tak, ako ich navedú.

Matovič: Sú to ľudia im blízki

Minister financií Matovič reagoval tým, že nevypovedajú len “kajúcnici nájdení niekde na ulici”, ale ľudia expremiérov Roberta Fica a Pellegriniho. „Inak povedané, blízki osobní priatelia Petra Pellegriniho a Roberta Fica svedčia proti Robertovi Ficovi a Petrovi Pellegrinimu, že to boli skorumpovaní zlodeji, o čom som hovoril desať rokov,” podotkol. Tvrdí, že ide o závažné obvinenia a títo ľudia nemajú čo robiť v politike. Hnutie OĽANO označilo tvrdenia Pellegriniho za absurdné a za prejav strachu. “Drzo sa snaží prekričať, že prave za vlad Smeru a Hlasu sa tu beztrestne manipulovala a ohybala spravodlivost,” uviedlo s tým, že orgány majú rozviazané ruky.

O úplatku vo výške 150 000 eur pre Pellegriniho majú vypovedať bývalý šéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Michal Suchoba, ktorí sú obvinení v kauze Mýtnik. Informovali o tom spravodajské portály topky.sk a aktuality.sk. Údajná korupcia sa mala týkať politickej podpory pre projekt virtuálnej registračnej pokladnice z roku 2014 v hodnote 5,5 milióna eur, ktorý si vyžadoval zmenu legislatívy. Peniaze mali ísť cez prostredníka Miroslava Výboha, dať mu ich mal podnikateľ Michal Suchoba v škatuliach od šampanského.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport