eReport.sk
Danka Barteková prišla o miesto v MOV
Danka Barteková, foto:tasr

Danka Barteková prišla o flek v olympijskom výbore: Beriem to s pokorou

Slovenskú strelkyňu Danku Bartekovú nezvolili opätovne do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Barteková v nej pôsobila od roku 2012, keď ju zvolili počas OH v Londýne.

Barteková dostala 1278 hlasov, skončila na 7. mieste. Do komisie vybrali basketbalistu zo Španielska Paua Gasola (1888), poľskú cyklistku Maju Martynu Wloszczowskú (1674), plavkyňu z Talianska Federicu Pellegriniovú (1658) a japonského šermiara Jukiho Otu (1616). „Tentoraz sme mali 31 kandidátov, zvolili len štyroch, v Londýne bolo 21 kandidátov a tiež sa volili štyria. Takže poviem na rovinu, že už v Londýne sa stal malý zázrak. Bola som z malej krajiny, ale hviezdy vtedy boli naklonené. Teraz boli šance menšie, i keď som vsádzala na moju prácu za uplynulých 8 rokov. Beriem to tak, že to nie je tragédia, ale prežívam sklamanie. Ale prijímam to s pokorou,” uviedla Barteková po vyhlásení výsledkov.

Slovenská reprezentantka Danka Barteková prišla o miesto v MOV – Foto: tasr

Slovenská reprezentantka sa už od príchodu do dejiska olympijských hier v Tokiu venovala kampani, výraznejšie však až po skončení jej pretekov v skeete. „Tieto hry a kampaň boli špecifické, športovci boli v dedine maximálne sedem dní. Odsúťažili a išli domov. A za tento čas bolo ťažké nájsť človeka, ktorý mal takú povznesenejšiu náladu, ktorý by nebol sústredený na svoje výkony. Nedali sa až tak prezentovať svoje názory a ja som mala veľký problém oslovovať športovcov, ktorí boli sústredení, alebo prišli frustrovaní z tréningu.”

Related Posts

  1. Peter Sagan v Bore skončil
  2. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle
  3. Kryscina Cimanovská bola násilne odvlečená z dejiska olympijských hier
  4. chodec Matej Tóth si dáva na tréningu megaporciu kilometrov
  5. Štvorkajak

„Nechcela som byť invazívna. A bol tu aj problém s Covidom, športovci nechceli, aby sme na nich rozprávali, báli sa napriek tomu, že sme mali rúška. Takže toto zavážilo, ale traja zo štyroch kandidátov nerobili žiadnu kampaň. Stačili im mená a športové výsledky. Niektorí športovci zasa stáli pred jedálňou a kampaň robili takto, pre mňa to bolo nedôstojné. Nemám na to povahu. Verím, že to využijú v náš prospech.”

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport