eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeligov odkaz koaličným partnerom: Bol tu chaos, tu je moje kreslo!

Vyzerá to tak, že pád vlády visí doslova na vlásku. Podľa informácií eReport počíta koalícia s viacerými možnosťami. Jednou z nich je odchod Igora Matoviča z pozície premiéra, s ním by však mal skončiť aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. Ešte stále je v hre aj rozpad vlády, predčasné voľby či dokonca odchod Za ľudí do opozície.

„Situácia je vážna. Čakajú nás ťažké rokovania a ešte ťažšie rozhodnutia,“ naznačil podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Práve ich strana má už dlhšie problémy. Odchádzajú členovia a nepáči sa im štýl vládnutia Igora Matoviča. Šeliga sa vyjadril, že je za rekonštrukciu vlády. „Nikto nemá záujem o návrat bývalej vlády alebo predčasné voľby. Záujem krajiny však musí stáť nad našimi ambíciami a záujmami. Preto, keď hovorím o sebareflexii a vyvodzovaní zodpovednosti, hovorím aj o sebe. Ak by niekto z našich koaličných partnerov mal pocit, že rekonštrukcia sa musí prejaviť aj na zmenách vo vedení národnej rady, respektíve v mojom pôsobení ako podpredsedu NR SR, moja pozícia je k dispozícii,“ šokoval politik s tým, že ak chce súčasná vláda bojovať za slušné Slovensko, mala by si vedieť priznať chyby, ospravedlniť sa za ne a vyvodiť personálnu zodpovednosť.

Šeliga je za rekonštrukciu vlády, nebráni sa ani odchodu zo svojho kresla. – Foto: tasr

„Podporujem myšlienku rekonštrukcie vlády, ktorá vráti dôveru občanov v štát, v spravodlivosť a najmä slušnosť. Stále verím, že táto rekonštrukcia vlády má prísť na pôdoryse a výsledkov parlamentných volieb z roku 2020 a tejto vládnej koalície,“ naznačil Šeliga s tým, že by nemali robiť chyby, ako ich predchodcovia. „Nemôžeme sa tváriť, že tu nie sú obete pandémie a krízy, že tu neboli chaotické opatrenia, alebo že tu bola dostatočná podpora a služby pre ľudí v ťažkostiach a núdzi,“ dodal podpredseda parlamentu, ktorý tiež uviedol, že v týchto chvíľach plánuje byť vo svojich vyjadreniach zdržanlivý.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy