eReport.sk
Britský námorný veliteľ, admirál Tony Radakin.
Britský námorný veliteľ, admirál Tony Radakin. Foto: twitter

Britský admirál Tony Radakin: TOTO je hrozná chyba Ruska. Ukrajinu nikdy neovládne

Rusko už „strategicky prehralo“ svoju vojnu s Ukrajinou, utrpelo ťažké straty a posilnilo Severoatlantickú alianciu, uviedol v piatkovom rozhovore najvyššie postavený britský námorný veliteľ, admirál Tony Radakin. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Toto je hrozná chyba Ruska. Rusko Ukrajinu nikdy neovládne,“ povedal Radakin. „Rusko už strategicky prehralo. NATO je silnejšie, Fínsko a Švédsko sa snažia pripojiť,“ spresnil pre britskú agentúru Press Association (PA).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron si podávajú ruky na konci tlačovej konferencie v Kyjeve vo štvrtok 16. júna 2022.
  2. Americkí vojaci počas prebiehajúceho cvičenia Saber Strike vo Vojenskom výcvikovom priestore Lešť, 7. marca 2022.
  3. Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny.
  4. Na ilustračnej snímke plynovody v spoločnosti Eni.
  5. Prezidentka Maďarska Katalin Nováková.
  6. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov hovorí počas tlačovej konferencie s tureckým ministrom.

Ruský prezident Vladimir Putin podľa Radakina môže v nasledujúcich týždňoch dosiahnuť „taktické úspechy“, obetoval však štvrtinu sily armády svojej krajiny za „malé“ zisky; navyše sa mu míňajú vojaci a moderné rakety.

Vzdal hold „odvážnemu“ ukrajinskému ľudu

Radakin dodal, že „ruský stroj“ namáhavo pracuje a získava „pár kilometrov denne – dva, tri, päť“. „Prezident Putin použil 25 percent sily svojej armády na získanie malej časti územia a zomrelo alebo utrpelo zranenia 50.000 ľudí,“ podotkol s tým, že „Rusko zlyháva“.

Zároveň vzdal hold „odvážnemu“ ukrajinskému ľudu a sľúbil, že Spojené kráľovstvo bude Kyjev „dlhodobo“ podporovať ďalšími zbraňami. Kremeľ vo štvrtok – v čase, keď boli na návšteve Kyjeva nemecký kancelár Olaf Scholz, francúzsky prezident Emmanuel Macron a taliansky premiér Mario Draghi – varoval Západ pred novými dodávkami zbraní na Ukrajinu, pripomína AFP.

Peskov: Dodávky zbraní Ukrajinu len poškodí

„Chcel by som dúfať, že lídri týchto troch štátov a prezident Rumunska sa nebudú sústreďovať len na podporu Ukrajiny jej ďalším pumpovaním zbraňami,“ vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Zároveň dodal, že by to bolo „absolútne zbytočné a len by to Ukrajinu ďalej poškodilo“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Britský admirál Tony Radakin: TOTO je hrozná chyba Ruska. Ukrajinu nikdy neovládne

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti