eReport.sk
Poľský prezident Andrzej Duda Foto: tasr

Duda vyzval Macrona i Scholza: Navštívte Buču a možno zmeníte postoj k Rusku!

Poľský prezident Andrzej Duda opakovane vyzval nemeckého spolkového kancelára Olafa Scholza a francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, aby navštívili ukrajinské mestá Buča a Irpiň. To by podľa Dudu mohlo spôsobiť zmenu ich postoja k Rusku. TASR správu prevzala v pondelok z agentúry PAP, ktorá sa odvoláva na námestníka poľského ministra zahraničných vecí Marcina Przydacza.

Rozhodli sa navštíviť Ukrajinu

Obaja politici podľa správ plánujú ešte v júni spolu s talianskym premiérom Mariom Draghim spoločnú cestu na Ukrajinu. Scholz a Macron čelia kritike, že nedokážu voči Rusku zaujať dostatočne rázny postoj v spojitosti s vojnou na Ukrajine, píše PAP.

Zmení to ich postoj?

Przydacz upozornil, že Duda opätovne vyzýval Scholza a Macrona, aby navštívili mestá Buča a Irpiň v Kyjevskej oblasti, kde sa ruskí vojaci údajne dopustili vojnových zločinov. To podľa Dudu „možno zmení ich postoj“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva
  2. Emmanuel Macron

Przydacz si podľa svojich slov nerobí ilúzie, že sa postoje týchto troch lídrov (Scholz, Macron, Draghi) európskych krajín zmenia. Je však podľa neho potrebné vyvinúť úsilie s cieľom zaistiť, že tieto krajiny nebudú vytvárať na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského tlak, aby urobil voči Rusku ústupky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Duda vyzval Macrona i Scholza: Navštívte Buču a možno zmeníte postoj k Rusku!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti