eReport.sk
Ilustračné foto - The Cable Guy
Ilustračné foto - The Cable Guy. Zdroj: Netflix

Sága s parlamentnými káblami pokračuje. Jedného z poslancov vyšetruje polícia, vieme kto to bol!

Schôdza Národnej rady (NR) SR, ktorú minulý týždeň prerušili pre „kybernetický útok,“ bude pokračovať v utorok 8. novembra od 9.00 h. Informoval o tom predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na stredajšej tlačovej konferencii. Ten zároveň informoval, že na vine bol naozaj kábel a niekto z parlamentu!

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf Sme rodina Boris Kollár
  2. Kollár reaguje na Pavla
  3. Poslanec OĽANO Róbert Halák, ktorý odpojil káble v parlamente
  4. Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
  5. Martin Klus
  6. Členovia strany SaS
  7. Každý však musí prispieť!
  8. Ilustračné foto - volebná miestnosť

Šéf parlamentu dnes na tlačovej konferencii uviedol i nové informácie o tom, čo sa vlastne stalo. K celému incidentu malo prísť na kultúrnom výbore. (KV) “Skutočnosť je taká, že na jednom uzle, ktorých je v systéme Národnej rady asi tisíc, sa prepojil kábel z jedného do druhého,” priblížil Kollár.

Vyšetrovanie

Kollár tiež informoval verejnosť, že vo veci bolo podané trestné oznámenie. Polícia má dokonca vyšetrovať jedného z poslancov, ktorý je členom KV. Predseda Sme rodina ale odmietol povedať o koho ide, práve kvôli tomu, že prebieha trestné konanie. Policajti majú za úlohu zistiť, či šlo zo strany poslanca o neopatrnosť, náhodu, alebo úmysel.

KV

„Nebol to Stanislav Mizík,“ reagoval Kollár na poznámky o poslancovi ĽSNS, ktorý je členom spomínaného výboru. Preslávil sa najmä svojou obhajobou na súde. Tvrdil, že nemohol napísať antisemitský status, lebo „nevie používať počítač.“ Súd ho spod obžaloby oslobodil.

Členmi KV sú: Stanislav Mizík, Kristián Čekovský, Dušan Jarjabek, Jana Žitňanská, Róbert Halák, Monika Kozelová, Ľubica Laššáková, Michal Luciak, Monika Péter, Milan Potocký, Tomáš Taraba, Jana Vaľová a Jarmila Vaňová.

NBÚ

Vo veci sa angažuje aj naďalej aj Národný bezpečnostný úrad. Aj keď sa vylúčil útok „hekerov,“ to, že na ochromenie zákonodárneho zboru stačí niekomu „vypnúť nejaký kábel,“ je teda na pováženie.

Teórie

Kollár neuviedol, prečo, keď je už všetko v poriadku bude parlament najbližšie rokovať až o týždeň. Nahráva tak aj teórii, že Hegerova menšina stále nemá dosť hlasov a snaží sa ich „zohnať.“ To by bolo ťažšie dokázateľnejšie, ale vážnejšie omnoho viac, ako káble..

Stanovisko digitálnej líderky Veroniky Remišovej, na ktorej rezort celá záležitosť taktiež nevrhá práve najlepšie svetlo, sa nám zistiť nepodarilo.

OĽANO

Aktualizácia: Noviny PLUS prišli pred pár minútami s informáciou, ktorú im mal poskytnúť Kristián Čekovský. Problém spôsobil poslanec OĽANO Róbert Halák z výboru pre kultúru a médiá. Ten mal „prehodiť káble.“ Podľa Čekovského, určite nešlo o úmysel.

Zdroj: TK B.Kollár, Noviny PLUS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sága s parlamentnými káblami pokračuje. Jedného z poslancov vyšetruje polícia, vieme kto to bol!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti