eReport.sk
Martin Klus, oddnes bývalý člen SaS
Martin Klus, oddnes bývalý člen SaS. Zdroj: tasr

Prázdne gesto? Klus končí v SaS. Napriek tomu bude v parlamente hlasovať „prevažne ako oni“

Poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Klus odchádza z poslaneckého klubu SaS. Zároveň odstupuje z pozície podpredsedu a tímlídra SaS. TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák. Klus svoje rozhodnutie odôvodnil pretrvávajúcimi rozdielnymi pohľadmi na aktuálne smerovanie krajiny a osobitne otázku o predčasných voľbách a procesoch k nim vedúcich.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  2. Na kombosnímke Filip Sulík a jeho otec Richard Sulík
  3. Zľava Juraj Droba z SaS a Michal Šimečka z PS na spoločnej tlačovke. F
  4. Milan Krajniak
  5. Ilustračné foto - The Cable Guy

„Moje rozhodnutie vystúpiť z poslaneckého klubu a odstúpiť z pozícií podpredsedu a tímlídra strany vychádza z pretrvávajúcich rozdielnych pohľadov na aktuálne smerovanie krajiny a osobitne z otázky o predčasných voľbách a procesoch k nim vedúcich,“ vysvetľuje Klus.

Odchádzam, ale

Klus sa chce napriek svojmu odchodu aj naďalej v parlamente koordinovať s klubom SaS. „Keďže moja hodnotová a programová orientácia je dlhodobo zrejmá, som aj naďalej pripravený koordinovať viaceré hlasovania v NR SR s poslaneckým klubom SaS a pokračovať v konštruktívnej spolupráci.“

„Keďže však chápem, aké dôležité je pre stranu a jej poslanecký klub udržiavať si podľa možnosti názorovú a hlasovaciu jednotu, ktorú mu garantovať neviem, rozhodol som sa ďalej pôsobiť ako nezaradený poslanec NR SR a opustiť vedúce pozície v strane.“

Martin Klus, oddnes bývalý člen SaS

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka strana rozhodnutie Martina Klusa rešpektuje. „Martinovi Klusovi prajem všetko dobré,“ doplnil. Zatiaľ nie je zrejmé, či má Klus plán zotrvať v parlamente ako nezaradený poslanec, alebo zvažuje ponuku z inej strany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prázdne gesto? Klus končí v SaS. Napriek tomu bude v parlamente hlasovať „prevažne ako oni“

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti