eReport.sk
Kollár reaguje na Pavla
Predseda parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár. Zdroj: tasr

Kollár reaguje: SaS pokračuje vo svojej „jazde“. Od destabilizácie vlády k destabilizácii parlamentu!

Napriek oficiálnemu stanovisku Národného bezpečnostného úradu, ktorý potvrdil, že v parlamente došlo k zlyhaniu bezpečnostného systému kvôli neúmyselnej internej chybe, strana SaS tvrdí, že pozastavenie parlamentnej chôdze je schválnosť a zámer zo strany koalície.

SaS pokračuje v destabilizácii vlády

Zdá sa, že SaS pokračuje vo svojej „efektívnej“ politike aj v radoch opozície. Jej predstavitelia sú už pomerne známi tým, že im stále niečo prekáža a stále majú problém. Bolo to tak v časoch, keď bola strana v koalícii, je to tak aj odvtedy, čo saskári prešli do opozície. A vyzerá to tak, že ich kvôli ich nevyspytateľnému správaniu začínajú mať plné zuby koaličné aj opozičné strany.

Saska pred pár dňami vyšla von s informáciou, že parlament po incidente so zlyhaním hlasovacieho zariadenia a bezpečnostného systému nezasadá zámerne, pretože koalícia údajne nemá dostatočný počet poslancov na presadzovanie svojich zákonov. Za vinu to kladú predovšetkým predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi.

Boris Kollár, predseda Sme rodina

Podľa šéfa parlamentu Borisa Kollára strana SaS pokračuje v destabilizácii parlamentu a vlády – Foto:

Kollár na svojej tlačovej konferencii uviedol, že ide o nezmysel. Po incidente je podľa neho nevyhnutné odskúšať riadne hlasovacie zariadenia a celý informačný systém, aby sa predišlo zopakovaniu takejto chyby. Bez toho nie je možné, resp. je maximálne rizikové spustiť zasadnutie schôdze a riskovať, že dôjde opäť k zlyhaniu.

Zemanová nehovorí pravdu

Pani Zemanová zo SaS nehovorí pravdu. Na Grémiu sa všetky strany naprieč celým politickým spektrom, s výnimkou SaS, zhodli na tom, že systém treba pred ďalším hlasovaním preskúšať, aby k podobným chybám nedochádzalo, a že pokračovanie parlamentnej schôdze bude 8. novembra. Neviem, o čo pani Zemanovej ide, kam sa tak ponáhľa, prečo nerieši veci konštruktívne, prečo znova jedine predstavitelia SaS majú problém,“ povedal B. Kollár.

Podľa B. Kollára stráca nervy s postupmi a vyjadreniami SaSky koalícia aj opozícia.
Toto robila strana SaS vo vláde a robí to aj teraz v parlamente. Na niečom sme sa vo vláde dohodli a oni mali vždy nejaký problém. Niečo inak pochopili, potom to zrušili a podobne.Teraz to pokračuje a už ani opozícia nevie, čo je to vlastne za stranu. Raz sú ultra opoziční, potom sú mierne opoziční, potom je to konštruktívna opozícia. Strácajú s nimi nervy už všetci. Pani Zemanová chce teraz zrazu rýchlo pracovať, pritom mi nedá nepripomenúť, že bola to práve strana SaS, ktorá len v nedávnej minulosti dvakrát zablokovala parlament a neumožnila tak pracovať ostatným poslancom,“ povedal predseda parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Členovia strany SaS
  3. Ilustračné foto - The Cable Guy
  4. Dianie v parlamente
  5. Poslanec OĽANO Róbert Halák, ktorý odpojil káble v parlamente
  6. Podpredseda NR SR Peter Pčolinský (Sme rodina).

Kollár oponuje Zemanovej

Poslankyňa Zemanová (SaS) tiež kritizuje, že na parlamentnej schôdzi prepadávajú jednotlivé body, o ktorých majú poslanci hlasovať. Boris Kollár tvrdí, že body prepadávajú všetkým, koalícii aj opozícii, dokonca aj strane SaS, a to diletantizmom vlastných poslancov.

„Ešte som nezažil v parlamente, aby poslanci odmietali hlasovať o vlastných návrhoch zákonov. Poslanci SaS sedeli v pléne a nechceli hlasovať o svojich zákonoch. Prepadli im všetky body kvôli vlastnej neschopnosti. A v ten večer dala pani Zemanová vyjadrenie médiám, aký je v parlamente chaos a neporiadok, že neustále prepadávajú body programu. Pritom najväčší chaos v parlamente spôsobujú svojím farizejským správaním poslanci SaS, na jednej strane niečo kritizujú a na druhej strane to oni sami spôsobujú,“ dodal podpredseda parlamentu Peter Pčolinský.

V týchto dňoch prebieha simulácia riadneho hlasovania národnej rady. Celý systém sa testuje, aby sa nenarušil ďalší chod národnej rady. Tá bude pokračovať v utorok 8. novembra 2022 o 9. hodine.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár reaguje: SaS pokračuje vo svojej „jazde“. Od destabilizácie vlády k destabilizácii parlamentu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti