eReport.sk
Členovia strany SaS
Členovia strany SaS. Zdroj: tasr

SaS sa ostro pustila do Borisa Kollára: Zneužíva svoju funkciu! Za „hekerský útok,“ môžu zle zapojené káble!

Opozičná strana SaS vyzýva predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina), aby ešte v pondelok stanovil pokračovanie 75. schôdze parlamentu na stredu 2. novembra, keď bola aj riadne plánovaná. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf Sme rodina Boris Kollár
  2. Kollár reaguje na Pavla
  3. Poslanec OĽANO Róbert Halák, ktorý odpojil káble v parlamente
  4. Aký bude rok 2023 v politike?
  5. Ilustračné foto - The Cable Guy
  6. Ilustračné foto - volebná miestnosť
  7. Boris Kollár (Sme rodina).

Je zrejmé, že v parlamente sa neodohral žiadny hekerský útok. Dokonca aj predseda OĽANO Igor Matovič tvrdí, že malo ísť len o zle prepojené káble. Nevidíme preto najmenší dôvod, aby sa schôdza odkladala až do 8. novembra,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Ako dodala, Národná rada SR je plne funkčná, čo dokazujú aj zasadania výborov. Poslanci parlamentu a najmä Boris Kollár by si podľa nej mali uvedomiť, že neporiadok, ktorý je v parlamente, sa len zvýši nedôvodnými prestávkami. Strana SaS považuje súčasné vedenie parlamentu za chaotické. 

Gröhling ešte pritvrdil

„Opakovane sa odkladajú hlasovania, prerušuje sa rokovanie a prepadávajú body. Navyše Boris Kollár zneužíva svoju funkciu na to, aby manipuloval s parlamentnými procesmi s cieľom ovplyvniť výsledok hlasovania. Toto považujeme za neprijateľné,“ komentoval podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Schôdzu NR SR vo štvrtok (27. 10.) prerušili pre „kybernetický bezpečnostný incident.“ Predseda NR SR o deň neskôr informoval, že technické problémy sa podarilo odstrániť.

Matovič a káble

„Nevyzerá to na hekerský útok. Skôr to teda bola nejaká zlomyseľnosť, čo som ja počul na výbore pre kultúru a médiá, boli prepojené nejaké káble, ktoré prepojené nemali byť,“ povedal v nedeľu v relácii V politike televízie TA3 minister financií a líder OĽaNO Igor Matovič.

Podľa posledných aktuálnych správ, ktoré zatiaľ hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová nepotvrdila, mal minister financií pravdu a malo ísť naozaj len o zle prepojené káble.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS sa ostro pustila do Borisa Kollára: Zneužíva svoju funkciu! Za „hekerský útok,“ môžu zle zapojené káble!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti