eReport.sk
Poslanec OĽANO Róbert Halák, ktorý odpojil káble v parlamente
Poslanec OĽANO Róbert Halák, ktorý odpojil káble v parlamente. Zdroj: fotokoláž tasr/zomri.

Parlament by už nemal ochromiť ani kybernetický útok. Snáď ani „elektrikár“ Halák

V parlamente sa zrealizovali riešenia na zabezpečenie funkčnosti hlasovacieho zariadenia aj v prípade kybernetických incidentov. Uviedla to hovorkyňa predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) Michaela Jurcová v súvislosti s prebiehajúcim testovaním hlasovacieho zariadenia. Zároveň vo štvrtok (3. 11.) komplexne vymenili zariadenia v uzle počítačovej siete, v ktorej lokalizovali pôvodcu incidentu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kollár reaguje na Pavla
  2. Dianie v parlamente
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Šokujúci nález polície
  5. Členovia strany SaS
  6. Ilustračné foto - The Cable Guy

„Odborní zamestnanci Kancelárie NR SR pripravili a realizovali riešenia zamerané na segmentáciu počítačovej siete tak, aby aj v prípade náhodného vzniku identického alebo podobného kybernetického incidentu bolo možné zabezpečiť kontinuálnu prevádzku hlasovacieho zariadenia v rokovacej sále NR SR,“ uviedla Jurcová. Riešenia zrealizovali aj na základe konzultácií s Národným bezpečnostným úradom (NBÚ).

Testovanie

V piatok kancelária pokračuje v konfigurácii aktívnych sieťových prvkov s dôrazom na aplikáciu všetkých odporúčaní NBÚ. „Následne bude prebiehať verifikácia použitých nastavení formou systematických, náhodných aj behaviorálnych prístupov a testov,“ doplnila hovorkyňa.

Muž s káblami

Technické problémy si minulý štvrtok (27. 10.) vyžiadali prerušenie schôdze NR SR. Hovorilo sa o závažnom kybernetickom incidente. Spôsobil ho poslanec Róbert Halák (OĽANO), ktorý tvrdí, že nešlo o úmysel a chybu si priznal. Podľa svojich slov podvedome zapojil odpojený voľný kábel v miestnosti kultúrneho výboru. Schôdza bude pokračovať v utorok 8. novembra. Incident podľa predsedu parlamentu vyšetruje polícia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Parlament by už nemal ochromiť ani kybernetický útok. Snáď ani „elektrikár“ Halák

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti