eReport.sk
gymnastika, šport
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Ruský gymnasta hrdo: Ak by som mal druhú možnosť dať si písmeno ´Z´ na hruď, urobil by som to!

Ruský gymnasta Ivan Kuľak sa odvolal voči ročnému dištancu, ktorým ho v máji potrestala disciplinárna komisia Medzinárodnej gymnastickej federácie (FIG) za verejnú podporu ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu. Informoval o tom portál insidethegames.biz.

Kuľak počas medailového ceremoniálu na podujatí Svetového pohára v športovej gymnastike v katarskej Dauhe propagoval symbol „Z“. Rovnaký symbol má časť vozidiel ruskej armády, ktoré sú nasadené do invázie na Ukrajinu.

Na pódiu stál vedľa víťazného Ukrajinca

Podľa disciplinárnej komisie tým porušil pravidlá. „Ivan Kuľak nebude môcť najbližších 12 mesiacov štartovať na žiadnych súťažiach organizovaných Medzinárodnou gymnastickou federáciou,“ uvádza sa vo vyhlásení etickej komisie, ktoré TASR prevzala z agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tank so symbolom Z.
  2. Atmosféra na bratislavskom Slavíne bola v pondelok 9. mája poriadne hustá.
  3. Na kombosnímke z videa črieda oviec, na ktorých je nasprejované písmeno "Z".
  4. Tank so symbolom Z.
  5. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.
  6. Tank so symbolom Z.

Dvadsaťročný Rus obsadil v Dauhe v súťaži na bradlách tretie miesto a na pódiu stál vedľa víťazného Ukrajinca Iľju Kovtuna. FIG odsúdila gesto Kuľaka ako „šokujúce správanie“ a nariadila svojej etickej komisii, aby spustila vyšetrovanie. Kuľakovi hrozil dlhý dištanc, no Rus dal opakovane svoj postoj opäť jasne najavo.

Kuľak: Bojujem za víťazstvo a súťažím za mier

„Ak by som mal druhú možnosť dať si písmeno ´Z´ na hruď, urobil by som to. Videl som to na vozidlách našej armády a zistil som si, čo tento symbol vyjadruje. Znamená ´za víťazstvo´ a ´za mier´. Chcel som len ukázať môj postoj. Ako športovec zakaždým bojujem za víťazstvo a súťažím za mier,“ citovala DPA slová Kuľaka pre ruskú štátnu televíziu RT, ktorej vysielanie Európska únia na svojom území zakázala.

FIG už pred podujatím v Dauhe oznámila, že v reakcii na vojenskú agresiu od 7. marca až do odvolania vylúči všetkých ruských gymnastov a rozhodcov z medzinárodných súťaží.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský gymnasta hrdo: Ak by som mal druhú možnosť dať si písmeno ´Z´ na hruď, urobil by som to!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti