eReport.sk
Tank so symbolom Z.
Tank so symbolom Z. (ilustračná snímka). Zdroj: Ozbrojené sily Ukrajiny

Používanie písmena „Z“ budú v Nemecku kriminalizovať: Môže hroziť až trojročný trest!

Niektoré nemecké spolkové krajiny oznámili, že verejné používanie písmena „Z“, ktorým označuje svoje vozidlá časť ruských inváznych vojsk na Ukrajine, bude považované za podporu ruskej agresie a bude trestné. V pondelok to oznámila šéfka rezortu vnútra krajinskej vlády hlavného mesta Berlín Iris Sprangerová. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Sprangerová v rozhovore pre denník Tagesspiegel odkázala na článok 140 Trestného zákona, ktorý hovorí o trestnej zodpovednosti za schvaľovanie určitých trestných činov. Za jeho porušenie môže hroziť pokuta alebo trest odňatia slobody až na tri roky.

Nie všetky ruské jednotky na Ukrajine používajú označenie svojej techniky písmenom „Z“, niektoré používajú písmená „V“, „O“, „X“ alebo „A“.

Už v piatok spolkové krajiny Bavorsko a Dolné Sasko oznámili, že budú použitie písmena „Z“ kriminalizovať. V meste Stuttgart a v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko sa miestni zákonodarcovia prikláňajú k zákazu jeho používania.

Minister pre utečencov Stamp hovorí o symbole fašizmu

„Symbol fašizmu (ruského prezidenta Vladimira) Putina v podobe písmena „Z“ by mali zakázať v celom Nemecku,“ vyhlásil minister pre utečencov v Severnom Porýní-Vestfálsku Joachim Stamp.

Nie všetky ruské jednotky na Ukrajine používajú označenie svojej techniky písmenom „Z“, niektoré používajú písmená „V“, „O“, „X“ alebo „A“.

Ruský rezort obrany: „Z“ ako „Za víťazstvo“

V Rusku sa po invázii na Ukrajinu začalo písmeno „Z“ objavovať na budovách, autách, oblečení a sociálnych sieťach na podporu „špeciálnej vojenskej operácie“, ako Moskva nazýva vojnu na Ukrajine.

Ako píše DPA, písmeno „Z“ podľa ruského ministerstva obrany označuje slovné spojenie „Za víťazstvo“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generál sa nezaprie?
  2. gymnastika, šport
  3. Na kombosnímke z videa črieda oviec, na ktorých je nasprejované písmeno "Z".
  4. Tank so symbolom Z.
  5. Tank so symbolom Z.

Zdroj: tasr

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Používanie písmena „Z“ budú v Nemecku kriminalizovať: Môže hroziť až trojročný trest!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php