eReport.sk
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov.
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov. Zdroj: twitter/pir_center

Riabkov o NATO: Rusko sa nedá zastrašiť plánmi aliancie!

Rusko v stredu vyhlásilo, že sa nenechá zastrašiť plánmi Spojených štátov, ktoré oznámili, že pošlú do Európy ďalších vojakov a techniku v záujme posilnenia Severoatlantickej aliancie. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Rusko sa nedá zastrašiť, tvrdí Riabkov

„Myslím si, že tí, čo navrhujú takéto riešenia, podliehajú klamnej predstave, že sa im podarí Rusko zastrašiť, nejakým spôsobom potlačiť,“ povedal novinárom námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov s tým, že „sa im to nepodarí“.

„Bezpečnosť krajín, v ktorých sa objavia ďalšie kontingenty (vojakov), sa neposilní,“ pokračoval Riabkov. Šance na stabilizáciu situácie sa podľa jeho slov takýmto spôsobom len oddialia, zatiaľ čo riziká vzrastú.

Riabkov tiež uviedol, že Moskva na tieto udalosti zodpovedajúcim spôsobom zareaguje. „Máme kapacity a zdroje,“ pohrozil. „To, čo sa teraz deje, určite povedie k odvetným opatreniam z našej strany,“ dodal.

Americký prezident Joe Biden v stredu na summite NATO v Madride oznámil, že USA pošlú do Európy ďalších vojakov a techniku na posilnenie obranných kapacít na zemi, vo vzduchu i na mori.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Volodymyr Zelenskyj
  3. Putin
  4. Na ilustračnej snímke muž drží v ruke potraviny na ulici po ruskom leteckom útoku v Gorenke, na predmestí Kyjeva 2. marca 2022.
  5. Prezident USA, Joe Biden, príhovor

V rámci avizovaného vyslania posíl do Európy USA vytvoria v Poľsku veliteľstvo pre 5. zbor pozemných síl americkej armády, umiestnia ďalšie oddiely do Rumunska, dve letky stíhačiek F-35 do Spojeného kráľovstva a dva torpédoborce do Španielska. Takisto posilnia prítomnosť svojich vojakov v pobaltských krajinách a vzdušných síl v Nemecku a Taliansku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Riabkov o NATO: Rusko sa nedá zastrašiť plánmi aliancie!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti