tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Foto: tasr

Remišová bola s českým ministrom: Som presvedčená, že spoločne zvládneme ruskú agresiu

Slovensko bude Českú republiku podporovať v tom, aby sa politika súdržnosti zachovala ako dôležitý pilier európskeho spoločenstva aj po skončení krízy. Uviedla to vo štvrtok ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová po stretnutí s českým ministrom pre miestny rozvoj a podpredsedom vlády pre informatizáciu Ivanom Bartošom, informuje TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Veronika Remišova (Za ľudí).

Remišová na prvom bilaterálnom rokovaní s českým ministrom Bartošom hovorila aj o energetike, pomoci Ukrajine a riešeniach následkov ekonomickej krízy. Kohéznu politiku označila za dôležitý pilier Európskej únie (EÚ).

„Partnerstvo ide ďaleko nad rámec zoskupení a únií“

Český minister za jednu z najdôležitejších tém považuje iniciatívu Česka, Slovenska a ďalších desiatich krajín na úpravu kohéznych fondov. Európske štáty by vďaka tomu mohli lepšie reagovať na zvýšené nároky projektov.

Európska komisia podľa Bartoša návrh prijala a pripravila takzvaný balíček rýchlej pomoci, ktorý upravuje čerpanie európskych fondov a umožní dokončiť ohrozené projekty. Balíček však ešte musí schváliť Európsky parlament.

„Strategické partnerstvo Slovenskej republiky a Českej republiky ide ďaleko nad rámec zoskupení a únií, ktorých sme obaja členmi,“ uviedla Remišová. Podľa nej trápia Slovensko a Česko podobné problémy. „Som presvedčená, že naše dve krajiny spoločne zvládnu aj také výzvy, ako je ruská agresia proti Ukrajine, ako je veľká európska energetická kríza, ktorá nás pravdepodobne čaká, či celosvetová inflácia,“ spresnila. Ministerka dodala, že občania v tomto období musia pocítiť pomoc od EÚ.

Česko sa pokúsi posunúť niektoré témy dopredu

Český minister označil za dôležitú aj tému digitalizácie. „Vedenie miest v 21. storočí má byť smart. Či už je to doprava, regulácia verejného osvetlenia a môžu to byť aj systémy zavlažovania mestskej zelene,“ vymenoval príklady Bartoš. Česko sa podľa neho pokúsi počas predsedníctva v Rade EÚ aj v oblasti digitalizácie a eurofondov posunúť niektoré témy dopredu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová bola s českým ministrom: Som presvedčená, že spoločne zvládneme ruskú agresiu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku