eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová: Pápež upozorňuje, že z morálneho hľadiska sa každý má dať zaočkovať

Na dnešnú informáciu, že pápež František si do svojho septembrového programu poznačil aj návštevu Slovenska už reagovali naši traja najvyšší ústavní činitelia, minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) aj opozičný poslanec a expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD). Zo známych politikov však doteraz jedine vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová vo svojom komentári k návšteve pápeža odkázala na očkovanie proti covidu.

„Som veľmi rada, že pápež František dnes oznámil, že navštívi Slovensko od 12. do 15. septembra. Od poslednej návštevy pápeža na Slovensku uplynulo takmer 20 rokov a mnohí z nás majú ešte v živej pamäti návštevu Svätého Otca Jána Pavla II, ako veľkú posilu po dlhom období totalitného režimu. Aj teraz prichádza pápež v mimoriadne náročnom čase pandémie, kedy spolupatričnosť, vzájomná pomoc, súcit a láskavosť sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.“ napísala Remišová na sociálnej sieti.

Pápež príde na Slovensko, politici reagujú:

  1. Pápež František
  2. Boris Kollár a Eduard Heger.
  3. Šejk Ahmad at-Tajjib kráča s pápežom Františkom.
  4. Tomáš Taraba
  5. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  6. Veronika Remišová
  7. Pápež František
  8. Lekári otvorili pandorinu skrinku

Svoj status uzavrela odkazom na očkovanie: „Sám pápež vyzýva k láske a ku ´globalizácii nádejw´, no zároveň upozorňuje, že z morálneho hľadiska sa každý má dať zaočkovať, pretože očkovaním podľa jeho slov rozhodujeme nielen o svojom živote, ale aj o životoch druhých. Jeho posolstvo je aj pre Slovensko v tomto období veľmi aktuálne.“

Zdroj: fb/remisova.veronika

Pellegrini pripomenul, že pápeža na Slovensku pozýval ešte z pozície premiéra aj on. „Som nesmierne rád, že pápež František navštívi v septembri Slovensko a to na tri dni. Pozvanie som mu v mene všetkých Slovákov tlmočil aj ja už pred dvomi rokmi v decembri 2019, keď sa mi dostalo cti byť na stretnutí s ním takmer hodinu a následne sa s ním stretla celá naša delegácia, vrátane zástupcov médií. Verím, že jeho prítomnosť nás všetkých povzbudí v ťažkých časoch pandémie,“ dodal líder Hlasu.

Zdroj: fb/pellegrini.peter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová: Pápež upozorňuje, že z morálneho hľadiska sa každý má dať zaočkovať

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti