eReport.sk
Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
Eduard Heger v Ľubľane. Foto: tasr

Stretnutie s pápežom bude iba pre zaočkovaných. Čo na to premiér Heger?

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) súhlasí s návrhom umožniť stretnutie s pápežom Františkom iba plne zaočkovaným osobám proti COVID-19. Uviedla to hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková.

“Je to jediné možné riešenie, ako predísť nekontrolovateľnému šíreniu vírusu a zároveň umožniť občanom Slovenska zúčastniť sa na takomto mimoriadnom hromadnom podujatí. Toto opatrenie dostalo plnú podporu aj na koaličnej rade,” informovala.

Pápež príde na Slovensko, politici to komentujú rôzne:

  1. Pápež František
  2. Pápež František
  3. Tomáš Taraba
  4. Andrej Danko s pápežom
  5. Pápež František vyzval v nedeľu 20. júna 2021 na súcit s migrantmi.

O tom, že na programe počas septembrovej návštevy pápeža Františka a stretnutí so Svätým Otcom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní informoval v utorok minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). S predsedom Konferencie biskupov Slovenska Stanislavom Zvolenským sa dohodli, že pôjde o účasť vysoko nad rámec platných opatrení.

Pápež prijal pozvanie, ktoré mu adresovali všetci biskupi v mene celej katolíckej cirkvi na Slovensku, prezidentka SR Zuzana Čaputová i slovenská vláda. Od poslednej pápežskej návštevy na Slovensku ubehlo 18 rokov. Vtedajší spoločenskí lídri vítali pápeža Jána Pavla II. Pápež František by mal navštíviť Slovensko 12. až 15. septembra.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport