eReport.sk
Boris Kollár a Eduard Heger.
Boris Kollár a Eduard Heger. Foto: tasr

Kollár aj Heger sa na pápeža tešia. Bude to pre mňa česť, napísal premiér

.Informáciu o tom, že v dňoch 12.  až 15. septembra navštívi Slovensko pápež František, považuje predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) za skvelú správu. Návšteve pápeža sa teší aj premiér.

 “V tejto neľahkej dobe prinesie aj k nám trochu upokojenia, súdržnosti a nádeje,” napísal Kollár na sociálnej sieti, pričom pripomenul, že Svätý Otec zavíta na slovenskú pôdu po 20 rokoch.

Zdroj: fb/boriskollarofficial

Slovami o tom, že prítomnosť pápeža bude povzbudením i posolstvom zmierenia a nádeje v zložitých časoch, reagovali na oznámenie o návšteve aj ďalší najvyšší ústavní činitelia – prezidentka Zuzana Čaputová a predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

“Veľmi si vážim jeho rozhodnutie zavítať práve na Slovensko. Po náročnom roku poteší a povzbudí mnohých ľudí. Rovnako sa teším na osobné stretnutie, bude to pre mňa česť,” napísal premiér.

Zdroj: fb/premier.sr

Hlava katolíckej cirkvi potvrdila svoju cestu do SR po nedeľnom príhovore a modlitbe Anjel Pána vo Vatikáne. “Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu,” informovala o oznámení pápeža Františka Konferencia biskupov Slovenska.

Pápež príde na Slovensko, prezidentka už vo Vatikáne bola:

  1. Pápež František
  2. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
  3. Šejk Ahmad at-Tajjib kráča s pápežom Františkom.
  4. Tomáš Taraba
  5. Pápež František

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport