eReport.sk
Šejk Ahmad at-Tajjib kráča s pápežom Františkom.
Šejk Ahmad at-Tajjib s pápežom Františkom. Foto: tasr/ap

Pápež sa cíti po operácii dobre. Rýchle zotavenie mu poprial aj svetový predstaviteľ islamu

Pápež František sa v pondelok po úspešnej operácii hrubého čreva cíti dobre, v nemocnici sa však bude zotavovať ďalších zhruba sedem dní, uviedol Vatikán. Informuje o tom agentúra AFP.

Osemdesiatštyriročného pápeža hospitalizovali v Gemelliho nemocnici v Ríme v nedeľu. Zákrok bol plánovaný z dôvodu zúženia hrubého čreva – symptomatickej divertikulárnej stenózy – a František ho podstúpil v celkovej anestéze.

Operácia trvala približne tri hodiny. “Pápežov stav je dobrý, je bdelý a dýcha spontánne,” uviedol v pondelok tlačový hovorca Vatikánu Matteo Bruni. Aby nedošlo ku komplikáciám, František strávi v nemocnici zhruba sedem dní, dodal.

O plánovanej operácii informoval Bruni v nedeľu niekoľko hodín predtým, než pápež František oficiálne potvrdil, že v septembri navštívi Slovensko a Maďarsko.

Pápež príde na Slovensko, politici to komentovali:

  1. Pápež František
  2. Boris Kollár a Eduard Heger.
  3. Tomáš Taraba
  4. Pápež František

Taliansky premiér Mario Draghi v pondelok adresoval Františkovi “láskavé prianie skorého uzdravenia”, píše AFP. Pápežovi poprial “rýchle zotavenie” aj šejk Ahmad at-Tajjib, veľký imám káhirskej mešity al-Azhar a jeden z vysokopostavených svetových predstaviteľov islamu.

Pápež František je hospitalizovaný na desiatom poschodí Gemelliho nemnocnice, kde ležiaval i jeho predchodca Ján Pavol II., ktorý sa podrobil dovedna siedmim operáciám.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport