tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Veronika Remišová
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: fb/remisova.veronika

FOTO Remišová medzi štátnikmi: Diskutovala s prezidentmi, adresovala výzvu podnikateľom

„Dnešný deň trávim na pracovnej ceste v bulharskej Sofii. Pozdravujem z cesty na samit ´Iniciatíva troch morí´ kde s prezidentmi a vrcholnými predstaviteľmi 12 krajín budeme diskutovať o posilnení spolupráce v oblasti infraštruktúry, energetiky a digitálnej agendy s dôrazom na inovácie, ktoré sú mimoriadne dôležité aj pre prosperitu a kvalitné pracovné miesta na Slovensku,“ napísala vo štvrtok podpredsedníčka vlády a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová a k svojmu statusu pridala aj fotografiu z paluby lietadla (snímka hore). V Sofii sa neskôr ocitla medzi viacerými štátnikmi, prinášame správu o jej výstupoch zo samitu.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Remišová vo štvrtok zdôraznila, že spolupráca medzi severom a juhom Európy je pre Slovensko strategická. Vyjadrila sa tak na rokovaní predstaviteľov krajín združených v Iniciatíve troch morí v bulharskej Sofii. Informoval komunikačný odbor Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

„Iniciatíva Trojmorie je pre nás prínosom vďaka rozšíreným možnostiam spolupráce medzi zapojenými štátmi v strategických hospodárskych oblastiach. Ako dôležité vnímame posilnenie vzťahov medzi severom a juhom Európy, medzi krajinami, ktoré mali pred rokom 1989 spoločný osud a chcú užšie spolupracovať aj teraz,“ povedala Remišová s tým, že iniciatíva je užitočným doplnkom spolupráce ďalších existujúcich platforiem v rámci Európskej únie.

Dôležitou témou diskusie predstaviteľov štátov počas summitu bola digitálna transformácia a boj proti kybernetickým hrozbám. „Máme spoločnú minulosť, máme spoločnú budúcnosť a čelíme rovnakým výzvam. Preto je pre nás medzinárodná spolupráca v kyberbezpečnosti veľmi dôležitá,“ dodala slovenská vicepremiérka.

Na dvojdňové podujatie do Sofie pricestoval nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier či poľský prezident Andrzej Duda. Slovensko zastupuje vicepremiérka a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová (druhá sprava). – Foto: tasr

Remišová tiež vyzvala podnikateľov z členských krajín, aby sa podieľali na investíciách do spoločných projektov v kľúčových oblastiach iniciatívy, ale tieto projekty musia podľa nej prinášať efekt pre občanov jednotlivých štátov a musí byť zabezpečená ich rentabilnosť.

Slovensko tiež predložilo zoznam ďalších prioritných projektov pre financovanie z fondu Iniciatívy troch morí. Ide napríklad o plynovod Eastring, rýchlostný cestný koridor R4 Via Carpathia, výrobu batérií od spoločnosti InoBat či geotermálnu elektráreň PW Energy Žiar nad Hronom.

Remišová vyzýva na očkovanie a hasí aj problémy v strane:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Veronika Remišova (Za ľudí).

Remišová v tejto súvislosti dodala, že všetko sú to veľké investičné projekty, ktorých realizácia má šancu na úspech práve vďaka nadnárodnej spolupráci, ktorú ponúka iniciatíva.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Iniciatíva troch morí, niekedy označovaná ako 3SI, zahŕňa 12 štátov, ktoré sa nachádzajú v regióne medzi Baltským, Čiernym a Jadranským morom. Patrí sem Estónsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Česko, Slovensko, Rakúsko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko, Rumunsko a Bulharsko. Ide o neformálnu platformu, ktorá podporuje európsky integračný proces. Jej cieľom je posilnenie spolupráce pri rozvoji infraštruktúrnych prepojení regiónu v energetike, doprave a digitálnej oblasti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Remišová medzi štátnikmi: Diskutovala s prezidentmi, adresovala výzvu podnikateľom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku