eReport.sk
Bábkoherečka MIRRI nezvládla

Remišová ako ministerka zlyhala. „Nie je to pravda, môže za to Smerohlas,“ bráni sa poslankyňa

Bábkoherečka MIRRI nezvládla. Aj keď sa všetkých snaží presvedčiť o opaku, fakty hovoria proti nej. Áno, boli aj veci, ktoré sa pani poslankyni ako ministerke podarili. Oproti tomu, čo nezvládla, ich však bolo žalostne málo. Odborníčka na právo, stvoriteľka známeho pexesa, na ktorom boli zverejnené fotky a mená ľudí, ktorých má „apolitická polícia“ dostať za mreže, vyštudovaná bábkoherečka Veronika Remišová, však akokoľvek kritiku a údaje, odmieta. Ako obyčajne, „za všetkým hľadaj Fica, alebo Smerohlas.“ Pozrime sa teda, čo priniesol Trend.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ničiteľka?
  2. Veronika Remišová
  3. Taraba sa pýta. Kto to platí??
  4. Ja už som sa obetoval dosť

Bábkoherečka MIRRI nezvládla

„Járovi Cimrmanovi je pripisovaný výrok: „Ak sa sám nepochválim, nikto to za mňa neurobí.“ To je prípad aj V. Remišovej, ktorá spomenula len čiastkové úspechy a neúspechom sa veľkým oblúkom vyhla. Tie by totiž vo výraznej miere dominovali. MIRRI sa za jej pôsobenia v oblasti digitalizácie totiž nič zásadné nepodarilo,“ píše Martin Miškerík z Trendu.

„Hodnotím len oblasť digitalizácie, nie eurofondy či regionálny rozvoj. Objektívny obraz nám dajú medzinárodné hodnotenia, napríklad DESI. Ak sa pozrieme na systémy a služby, ktoré vznikli za posledné tri roky, nevidím tam veľa takých, ktoré majú šancu posunúť nás v rebríčku vyššie. Očakávam teda, že buď budeme stagnovať na piatom mieste od konca, alebo už piatykrát za sebou klesneme,“ povedal pre TREND Emil Fitoš, prezident IT Asociácie Slovenska (ITAS).

Pani Remišová

Vo svojej reakcii na sociálnej sieti prišla s tradičným vysvetlením rozdielov medzi jej prezentovanými úspechmi a faktami. Článok napísal Trend, ktorý patrí pod Pentu, takže ide o ďalší útok „Smerohlasu.“ Otázkou je, či nečítala článok s porozumením textu. Alebo chce tvrdiť, že aj prezident ITAS si vymýšľa a klame.

„Dnes v plátku Penty, ktorá systémovo propaguje SmeroHlas, opäť nechutne vylievajú na mňa vedrá špiny o eurofondoch. V skutočnosti sme spravili najväčšiu reformu eurofondov v histórii Slovenska a v mojom operačnom programe sú podpísané zmluvy na 120% dostupných financií a preto z tohto programu neprepadlo a neprepadne ani euro,“ oznámila na sociálnej sieti.

Nepatrným problémom je, že napríklad aj Forbes hovorí o tom, že reformu síce pani Remiošvá asi sprvaila, akurát, že asi nevyšla.. Keďže do konca roka máme minúť ešte 4, 3 miliardy eur. Čo minúť nestihneme, to prepadne. Nuž, ešte, že sa Igorovi s ústavnou väčšinou nepodarilo presadiť tú hmotnú zodpovednosť politikov, ktorú občanom pred voľbami sľuboval..

Nie je úspech ako úspech

Fiaskom skončil aj obrovský projekt „digitalizácie seniorov.“ „Veronikine tablety“ dostala len časť, ktorá absolvovala kurz. O ktorom drvivá väčšina seniorov ani nevedela. Tí, ktorí majú kurz a majú tablet, rok čakajú na set mobilných dát od MIRRI. teda tí, ktorým sa nepokazil.)

Úspešná ministerka s ešte úspešnejšou stranou, zrejme radšej zostať pri „Modrom Petrovi..“ Okrem iných vecí, ktoré sa jej v jej očiach podarili, rada spomína aj na to, že sa jej podarilo napríklad zrušiť 21 výpisov a potvrdení, ktoré už občania nemusia nosiť na úrady. Za úspech považuje aj prihlasovanie na štátne weby prostredníctvom aplikácie Slovensko v mobile.

Problémom však je, že na to, aby občan mohol túto aplikáciu v mobile používať, potrebuje vlastniť eID a čítačku.

„Čo sa týka samotnej digitalizácie štátu, nepodarilo sa zásadne zlepšiť kompetencie štátu ako zákazníka, verejné obstarávanie stále nerešpektuje špecifiká informačných technológií a digitálna transformácia, teda odstrihnutie digitalizovaných procesov od papierového sveta, zostala nepochopená a zabudnutá,“ povedal E. Fitoš pre Trend k tejto veci.

Zdroj: Trend, FB V.Remisová, Forbes


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová ako ministerka zlyhala. „Nie je to pravda, môže za to Smerohlas,“ bráni sa poslankyňa

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php