eReport.sk
Remišová s ďalšou kauzou?
Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová s ďalšou kauzou? Po predraženom nábytku prišli vešiaky za 42 tisíc!

Remišová s ďalšou kauzou? Len pred niekoľkými týždňami muselo ministerstvo vysvetľovať nákup predraženého nábytku do kancelárie ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej. Dnes sa črtá ďalšia kauza na vysvetlenie. Rezort vraj urobil predražený nákup vešiakov.

Máte aj vy doma vešiak za 120 eur?

Za 350 vešiakov malo ministerstvo podľa kúpnej zmluvy zaplatiť 42 tisíc eur. Jeden vešiak tak ministerstvo zjavne nakúpilo za neuveriteľných 120. Malo by sa jednať o viac ako štvornásobok sumy, za ktorú by mohlo ministerstvo nakúpiť podobné vešiaky v tržných podmienkach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha je blázon
  2. Ukrajina je rukojemníkom Západu
  3. Neúspešný pokus o atentát na Putina
  4. Amaterizmus a kampaň
  5. Heger reaguje na Sulíkovu výzvu

Ministerstvo má argumentovať, že lacnejšie vešiaky by neuniesli takú gramáž, akú ministerstvo od nového príslušenstva očakáva.

Remišová sa obhajuje

Zvláštne Remišovej predstavy o cenách preukazujú aj ďalšie nákupy. Konkrétne sa má jednať o gauč za 8 tisíc, či stôl za 14 tisíc eur. Okrem tohto nákupu si mala Remišová z peňazí daňových poplatníkov kúpiť aj sedačky za 6 tisíc eur. Celková cena nového nábytku sa má šplhať až za hranicu 30 tisíc eur.

Remišová sa momentálne voči obvineniam bráni a tvrdí, že drahý nábytok nie je dizajnový. Nech už sa však jedná o hocijaký nábytok, nič to nemení na cenách, ktoré sú zverejnené aj v Centrálnom registri zmlúv. A pokiaľ by sa nejednalo o dizajnový nábytok, ich výška by sa stala pravdepodobne ešte podozrivejšou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová s ďalšou kauzou? Po predraženom nábytku prišli vešiaky za 42 tisíc!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti