eReport.sk
Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Richard Raši.
Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Richard Raši. Foto: tasr

Raši ministrovi Krajniakovi: Musím vedieť, že keď vám ruku podám, tak vaša nebude finančne prázdna

Protiinflačný balíček opatrení na pomoc rodinám, ktorý prezidentka Zuzana Čaputová vrátila do parlamentu, musí byť znova schválený či už v pôvodnom znení alebo aj s akceptovaním pripomienok hlavy štátu. V diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Poslanca Národnej rady (NR) SR a podpredsedu Hlasu-SD Richarda Rašiho Krajniak vyzval, aby zákon podporili.

„Keď je dobrá vec, tak ju podporme,“ povedal Krajniak. Sme rodina preto podľa neho zahlasuje za prelomenie veta prezidentky. „Sme pripravení ho prelomiť s akceptovaním pripomienok pani prezidentky, ak bude taká dohoda. Ak nebude taká dohoda, tak aj bez akceptovania pripomienok, pretože chcem, aby od 1. júla dostali rodiny s deťmi pomoc,“ dodal minister.

Ak budú peniaze od Matoviča, bude aj ruka

Nezaradení poslanci okolo bývalého premiéra Petra Pellegriniho by podľa Rašiho balíček opatrení podporili iba v prípade, že by bol doplnený o pomoc dôchodcom a nízkopríjmovým bezdetným rodinám. Návrh, aby opoziční poslanci zákon podporili a až neskôr rokovali o svojich požiadavkách, Raši odmietol s tým, že Krajniak nemá dosah na financovanie opatrení pre ďalšie ohrozené skupiny obyvateľov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
  2. Milan Krajniak (Sme rodina).
  3. Igor Matovič
  4. Peniaze, bankovky, eurá
  5. Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Peter Pellegrini.
  6. Jana Bittó Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita.
  7. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini

„Ja vám verím, že vy chcete pomôcť každému, ale vy nie ste ten, ktorý rozhoduje. A preto máme problémy aj v školstve, preto máme problémy aj v zdravotníctve… Chcem vám podať ruku, aby sme sa dohodli na podpore opatrení pre ľudí. Áno, chcem vám podať ruku. Ale musím vedieť, že keď vám ruku podám, tak vaša ruka nebude finančne prázdna. Musím mať istotu, že vo vašej ruke budú aj peniaze, ktoré vám minister financií uvoľní, lebo tieto peniaze má,“ vysvetlil značne „polopatisticky“ Raši ministrovi práce.

Minister sa dotkol aj zvyšovania platov

Krajniak pripomenul, že dôchodcovia dostanú predčasne vyplatený 13. dôchodok a o ďalšom príspevku pre seniorov, ktorý by mal byť vyplatený v decembri, sa bude rozhodovať koncom leta na základe presnejších dát o inflácii.

Minister sa dotkol aj zvyšovania platov pre zdravotníkov a učiteľov. Požiadavky týchto skupín zamestnancov sa podľa neho budú riešiť spoločne s ostatnými štátnymi zamestnancami a z úrovne diskusií na ministerstvách sa už posunuli na rokovanie so sociálnymi partnermi.

Zvyšovanie platov by malo byť skôr ako od začiatku budúceho roka a vyššie ako aktuálne tri percentá. „Budeme trvať na tom, aby všetci zamestnanci v štátnej a verejnej službe plus sestričky v zariadení sociálnych služieb, ktoré nie sú štátne, mali rovnaké navýšenie platov a dokonca budeme trvať na tom, aby mali garantované zvýšenie platov nielen v tomto roku, ale aj v budúcom roku,“ priblížil Krajniak. Toto zvýšenie platov by sa podľa neho malo dotknúť viac ako pol milióna zamestnancov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši ministrovi Krajniakovi: Musím vedieť, že keď vám ruku podám, tak vaša nebude finančne prázdna

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti