eReport.sk
Milan Krajniak počas otvárania ihriska, v pozadí Boris Kollár (obaja Sme rodina). Foto: fb/krajniakmilan

FOTO Sme rodina vo Vígľaši: Krajniak s Kollárom otvorili Rodinku pre deti!

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) otvoril v nedeľu prvé detské ihrisko Rodinka vo Vígľaši v regióne Podpoľania. Rodinný inkluzívny areál, ktorý vznikol za podpory ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, majú možnosť využiť aj zdravotne postihnuté deti, napríklad na vozíčkoch.

Ako pri otvorení uviedol Krajniak, postupne vyrastie 106 takýchto detských ihrísk z ekologického materiálu vo všetkých krajoch Slovenska. Bezbariérové hracie areály pre deti a rodiny pribudnú najviac v Žilinskom kraji, a to 23. Ďalej vzniknú v Košickom kraji, a to 12, v Banskobystrickom 14, v Prešovskom kraji 20, so siedmimi sa počíta v Bratislavskom a Trnavskom kraji, s 11 v Trenčianskom a s 12 v Nitrianskom kraji.

Krajniakov rezort vyplatil 4 300 000 eur

„Ihriská RODINKA sú pre všetky deti. Aby to naozaj platilo, sú bezbariérové a obsahujú inkluzívne prvky, aby sa spolu s ostatnými mohli hrať aj zdravotne znevýhodnené deti. Asi nemusím nikomu vysvetľovať, že aj tieto deti sa chcú hrať s ostatnými a som veľmi rád, že nové ihriská im to umožnia. Z toho aj vznikol názov ihriska RODinný INKluzívny Areál. Zároveň sú tu aj prvky pre dospelých, takže sa tu môžu stretávať všetky generácie. Na vznik tých ihrísk sme z nášho rezortu vyplatili 4 300 000 €,“ uviedol na sociálnej sieti Krajniak.

Zároveň svoje vyhlásenie obohatil aj o jasný politický odkaz: „V našom hnutí @sme rodina o podpore rodín nielen hovoríme, ale aj tak konáme. A budeme v tom pokračovať. Všetkým deťom prajem veľa šťastných a veselých chvíľ na nových ihriskách.“

GALÉRIA – Foto: fb/krajniakmilan

Na otvorení ihriska sa podľa fotografií, ktoré minister práce zverejnil, bol prítomný aj predseda parlamentu a Krajniakov stranícky šéf Boris Kollár. Aj on zverejnil fotografie nového ihriska na svojej sociálnej sieti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Sme rodina vo Vígľaši: Krajniak s Kollárom otvorili Rodinku pre deti!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti