eReport.sk
Igor Matovič
Igor Matovič, foto:tasr

Návrh na zvýšenie platov učiteľov neprešiel! „SaS sa hádže o zem,“ tvrdí Matovič

Minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) v stredu na rokovanie vlády tretíkrát predložil návrh na zvýšenie platov učiteľov. SaS podľa slov Matoviča návrh zákona opätovne vetovala.

Matovič upozornil ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), že je to posledná šanca, ako môžu zvýšiť platy učiteľom od 1. júla o 150 eur, keďže potom sa začína letná prestávka Národnej rady SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
  2. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  4. Na kombosnímke zľava koaličné poslankyne Vladimíra Marcinková (SaS) a Monika Kavecká (OĽANO).
  5. Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Richard Raši.
  6. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  7. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.

„Napriek tomu minister školstva povedal, že vetujeme za SaS. Mrzí ma to, lebo opätovne sa potvrdzuje, že na miesto toho, aby sme mali ministra školstva, tu máme ministra, ktorý chráni výrobcov alkoholu, prevádzkovateľov hazardu a extrémne bohaté firmy, ktoré by mali zaplatiť viac,“ povedal Matovič.

Šéfa rezortu financií to mrzí aj z toho dôvodu, že pred týždňom v Bratislave protestovalo okolo 15.000 zamestnancov škôl. „Urobil som, čo som urobiť mohol. Na druhej strane sa nepatrí, aby sme nechali učiteľov v štichu, budeme sa snažiť prísť s alternatívnym riešením,“ vyhlásil Matovič. Ako dodal, pretože, keď sa bude SaS naďalej takto hádzať o zem a vetovať zvyšovanie daní pre tých, ktorým to neublíži, ale ani raz sa nehodia pri zvyšovaní platov učiteľov o zem, nakoniec by boli učitelia rukojemníci.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Návrh na zvýšenie platov učiteľov neprešiel! „SaS sa hádže o zem,“ tvrdí Matovič

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti