eReport.sk
Jana Bittó Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita.
Jana Bittó Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita. Foto: fb/jankabittociganikova

VIDEO Cigániková na obranu SaS: Tiež by sa nám nepáčilo, keby niekto začal kecať do práce Korčoka!

V nedeľnej diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza poslankyňa Národnej rady (NR) SR za SaS Jana Bittó Cigániková rázne odmietla vyhlásenia o tom, že liberáli dlho otáľali s tým, aby prišli s návrhom na riešenie inflácie. Čo uviedla na obrany vlastnej strany?

„Strana SaS je posledná rozpočtovo zodpovedná strana na Slovensku. Stojíme na strane samospráv a zdravých verejných financií. Navyše sme jediná strana, ktorá nekšeftuje s fašistami. Sme dlhodobo konzistentní a predvídateľní, preto od nás nikto nemôže očakávať, že by sme tento návrh Igora Matoviča podporili po vetovaní prezidentkou,“ uviedla minulý týždeň v stanovisku SaS k schválenému balíčku ministra financií na pomoc rodinám s deťmi. Práve Matovič však liberálom vyčíta, že kým jeho návrh podporiť odmietli, sami na stôl nedali nič.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  3. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  4. Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Richard Raši.
  5. Korčok prezliekačom kabátov

Poslankyňa Bittó Cigániková, sa tento negatívny naratív spojený s SaS pokúsila „žehliť“ aj v štúdiu súkromnej televízie.

Na každom ministerstve sú ľudia zodpovední za jeho chod, máme aj kompetenčný zákon, ktorý presne stanovuje, ktoré ministerstvo sa má čomu venovať.

Jana Bittó Cigániková z SaS.

„Opakuje sa vo verejnom priestore výhrada, že prečo SaS neprišla s návrhom pomoci proti inflácii. Ten dôvod je jednouchý – SaS nie je zodpovedná za ministerstvo sociálnych vecí a nevstupuje do kompetencií ministra Krajniaka,“ vysvetľovala Cigániková.

Koaličná poslankyňa pripomenula, že každý má predsa nejaké kompetencie a je v tejto súvislosti aj za niečo konkrétne zodpovedný: „Nám by sa tiež nepáčilo, keby zrazu niekto prišiel a začal by kecať do práce napríklad Ivana Korčoka. Je to nekorektné a nesprávne. Na každom ministerstve sú ľudia zodpovední za jeho chod, máme aj kompetenčný zákon, ktorý presne stanovuje, ktoré ministerstvo sa má čomu venovať.“

Cigániková ešte doplnila, že „prebiehajú reformy a ministri naozaj pracujú na tom, aby za tieto štyri roky posunuli Slovensko dopredu.“

Zdroj: fb/jankabittociganikova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Cigániková na obranu SaS: Tiež by sa nám nepáčilo, keby niekto začal kecať do práce Korčoka!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie