tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
NAKA
Ilustračné foto: tasr

Vyšetrovateľ NAKA fabuloval? Stíhanie v kauze manipulácie výpovedí kajúcnikov dostalo STOPKU!

Námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera zastavil trestné stíhanie vo veci podozrení z manipulácie výpovedí svedkov Úradom inšpekčnej služby (ÚIS) ministerstva vnútra. Anonymizované uznesenie o zrušení uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry, ktorým začal trestné stíhanie, zverejnila Generálna prokuratúra (GP) SR na svojom webe.

Uznesenie je súhrnom domnienok a hypotéz vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry,

uviedla Generálna prokuratúra SR.

„Uznesenie o začatí trestného stíhania zo 16. júla 2021 bolo vydané v rozpore so zákonom, nepríslušným orgánom, bez akýchkoľvek relevantných podkladov, pričom skutkový dej je koncipovaný paušálne, nekonkrétne,“ uviedla GP SR. Poukázala na to, že uznesenie je súhrnom domnienok a hypotéz vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), pričom z neho nemožno zistiť, v čom konkrétnom má spočívať trestná činnosť.

„Generálna prokuratúra zdôrazňuje, že svojvoľné vymedzenie skutku a následné prispôsobovanie dokazovania v prípravnom konaní takto vymedzenej skutkovej vete je v trestnom konaní neprípustné a je v rozpore so zákazom svojvôle pri rozhodovaní štátnych orgánov,“ uvádza sa v stanovisku.

„Kým opozícia tvrdí, že NAKA si kupuje svedkov s cieľom dostať jej bývalých nominantov do basy, samotná NAKA v tejto veci rozbiehala svoje vlastné vyšetrovanie, ktoré ide úplne opačným smerom. Už po mesiaci ho však stopla Generálna prokuratúra,“ pripomína denník Sme s tým, že policajné prezídium rozhodnutie prokurátora nechcelo komentovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Krajniak (Sme rodina)
  2. Daniel Lipšic
  3. Boris Kollár (Sme rodina)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyšetrovateľ NAKA fabuloval? Stíhanie v kauze manipulácie výpovedí kajúcnikov dostalo STOPKU!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku