eReport.sk
Michal Havran. Foto: tasr

Taraba: To je krása! Keď Havranovi zrušili obvinenie podľa paragrafu 363, vtedy nikto nekvílil


Pamätáte si ako generálna prokuratúra zrušila pred nástupom Žilinku obvinenie nenávistnému novinárovi Havranovi, ktorý hanobil kresťanov? – opýtal sa dnes nezaradený poslanec Tomáš Taraba. Áno, narážal na nedávne zrušenie obvinení voči exšéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému či ďalším trestne stíhaným osobám, ktoré vyvolala v médiách aj medzi politikmi poriadnu búrku. Námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera totiž využil paragraf 363 trestného poriadku. Práve vďaka tomuto, dnes už spornému paragrafu, napokon nesúdili, ani podľa mnohých, kontroverzného novinára Michala Havrana.

Vtedy Havran nevyplakával, že on sa chce pred súdom brániť. Vtedy poslanec za SaS Baránik nehovoril, že daného prokurátora treba dať dole aj inak,

pripomenul poslanec Taraba.

„Publicista a teológ Michal Havran už nie je obvinený za článok, v ktorom kritizuje radikálneho katolíckeho kňaza Mariana Kuffu. Do prípadu zasiahla Generálna prokuratúra,“ informoval o zrušení obvinenia voči žurnalistovi vlani 22. septembra denník Sme. Práve v tomto médiu sa totiž objavil Havranov kontroverzný článok Pošlite Kuffu do cirkusu z júna 2018.

Hnedý smrad, fašista a Ježiško

„Publicista bol obvinený z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia a prečinu ohovárania. Námestník prokuratúry Jozef Szabó píše, že sporný článok ani zďaleka nemožno považovať za hanobenie či za taký, ktorý je namierený voči všetkým veriacim,“ napísalo Sme o víťazstve Havrana. A treba povedať, že ten sa vyjadroval voči známemu kňazovi poriadne „šťavnato“: „Jeho spojenie s fašistami je obklopené hnedým smradom a Ježiško by mu za to naložil. To, že ho už vtedy jeho zamestnávateľ nepoučil, žiaľ, udržiava časť verejnosti v predstave, že katolicizmus je už u nás taký, že nikdy nevytvoril priestor pre nespochybniteľnú a kultivovanú príčetnosť, že prelátom vyhovujú čo najdebilnejší veriaci s čo najdebilnejším panteónom bôžikov, bábik a fakieľ, že je to iba nočné predstavenie pre slabomyseľných.“

„Baránik nehovoril, že prokurátora treba dať dole“

Taraba na prípad Havrana upozornil. Chcel tým ukázať, že kým v minulosti (napríklad pri Havranovi) bolo využitie paragraf 363 v poriadku, aktuálne sa tu vedie lynč voči Generálnej prokuratúre SR a jeho šéfovi Marošovi Žilinkovi. A to práve preto, lebo po 363-ke siahol v kauze Pčolinský jeho námestník Jozef Kandera, ktorý zrušil obvinenie aj podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi, finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi či manželom Arpášovcom.

„Toto je krása! Pamätáte si ako generálna prokuratúra zrušila pred nástupom Žilinku obvinenie nenávistnému novinárovi Havranovi, ktorý hanobil kresťanov? Zrušili mu to presne podľa paragrafu 363, ako použili pri Pčolinskom. Vtedy liberálne médiá nekvílili, že o Havranovi nemôže rozhodnúť ´nezávislý súd.´ Vtedy Havran nevyplakával, že on sa chce pred súdom brániť. Vtedy poslanec za SaS Baránik nehovoril, že daného prokurátora treba dať dole aj inak. Krásna dvojtvárna faloš,“ zdôraznil Taraba.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mária Kolíková (Za ľudí).
  2. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave.
  3. Maroš Žilinka.
  4. Zoroslav Kollár
  5. Boris Kollár.
  6. Zľava Kristián Čekovský a Jana Vaľová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: To je krása! Keď Havranovi zrušili obvinenie podľa paragrafu 363, vtedy nikto nekvílil

KOMENTOVALI STE: