eReport.sk
radačovský lučanský sa nezabil
Pietne miesto pred kultúrnym domom v Štrbe. zdroj: Palo Knapko

Radačovský: Generál Lučanský sa nezabil! Vyšetrovanie bolo zmanipulované!

Zástupca rodiny Milana Lučanského spochybnil závery vyšetrovania smrti policajného exprezidenta, ktorým bolo vylúčené cudzie zavinenie. Radačovský tvrdí: „Generál Lučanský sa nezabil! Vyšetrovanie bolo zmanipulované!“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lučanského syn samovražde otca neverí
  2. Milan Lučanský krátko po vymenovaní za nového prezidenta Policajného zboru SR 30. mája 2018.
  3. Peter Kovařík, Generálny štátny radca MV SR
  4. Raziu vykonala inšpekcia rezortu vnútra

 „Situácia nie je taká, aby bolo preukázané, že si zranenia spôsobil sám, aby bolo jednoznačne bez pochybností preukázané, že by bol spáchal samovraždu,“ vyhlásil Miroslav Radačovský na pondelkovej tlačovej konferencii.

Nezabil sa sám

Tvrdí, že vyšetrovanie prinieslo rozpory. Spochybnil objektivitu znalcov. Uviedol, že zo strany orgánov činných v trestnom konaní neboli dostatočným spôsobom vyhotovené a vykonané dôkazy, na základe ktorých by bolo možné konštatovať, že smrť si Lučanský spôsobil sám. Aj preto Radačovský tvrdí: Generál Lučanský sa nezabil.

Ďalšie kroky

Podľa jeho slov bolo odopreté právo na objektívne prešetrenie veci. Avizoval preto podanie sťažností na Ústavný súd SR či na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP). Chceme spravodlivosť bez ohľadu na výsledok,“ podotkol.

Závery „vyšetrovania“

Prokuratúra informovala, že sa nepotvrdili podozrenia o porušení povinností dozorovej služby či z neprijatia adekvátnych opatrení z hľadiska stavu Lučanského. Posudky súdnych lekárov aj pitvy tiež podľa prokuratúry dosvedčujú, že k smrti došlo následkom obesenia. Rozhodnutie krajskej prokuratúry, ktorým zamietla sťažnosti k zastaveniu vyšetrovania Úradom inšpekčnej služby, je právoplatné.

Blaha

K záverom, ktoré dnes oznámil právny zástupca Lučanských, sa na sociálnej sieti Telegram vyjadril aj podpredseda Smer- SD Ľuboš Blaha.

„Oficiálna verzia o Lučanského samovražde, s ktorou pracuje Matovičov režim, je absurdná. Podľa nej sa Milan Lučanský sám prihlásil na polícii, aby si mohol samovylupnúť oko a potom sa zabiť,“ píše opozičný politik a dodáva:

„Medzitým sa stihol tešiť na Vianoce a v deň svojej smrti si ešte na celu požičal knižku, ktorú si chcel prečítať. A potom sa z ničoho nič rozhodol, že sa obesí. A urobil to tak zázračne, že ani na krku nezanechal škrtiacu ryhu.“

Svedkyňa

Na tlačovej besede doktora Radačovského sa dokonca prihlásila aj svedkyňa, zamestnankyňa Pohrebného ústavu, ktorá žiadne známky poškodenia na krku Milana Lučanského nevidela.

Príliš veľa otázok

V celej kauze od začiatku nesedelo množstvo vecí. Blaha poukázal napríklad na 5 centimetrovú jazvu na temene zosnulého generála Lučanského. K tej mal Milan Lučanský prísť až v nemocnici v Ružomberku.

„Prečo o nej lekári klamali? A ako je možné, že vtedajší riaditeľ nemocnice Lengvarský dostal onedlho odmenu za to, ako ututlal celý prípad a stal sa ministrom zdravotníctva?“ pýta sa.

A spolu s ním si nielen tieto otázky kladú aj ďalší „konšpirátori,“ ktorí ešte nezabudli využívať kritické myslenie.

Zdroj: tasr. Telegram Ľ.Blaha


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radačovský: Generál Lučanský sa nezabil! Vyšetrovanie bolo zmanipulované!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti